1-0 OLDU BİZİM OLDU

▫ Tahmini okuma süresi: 2 dakika ▫

 Sahasında Ankaragücü’nü ağırlayan Galatasaray, maçtan 1-0 galip ayrıldı. 90 dakika boyunca mücadelenin yüksek ancak pozisyonun az olduğu bir maç izledik. Hataların, kaptırılan topların her iki kalede de yer yer tehlikeler yarattığı birden fazla pozisyon oldu. Çok fazla eksikle buraya gelen Ankaragücü’nün oyunu takdiri hak ediyordu. Maç boyunca düşmeden, kopmadan çabalayan ve koşan bir ekip vardı. Her ne kadar topla oynama üstünlüğü ev sahibinde olsa da maçın hâkimiyetini eline alamadı.

Üretkenlik Krizi

   Sahada istediğini yapamayan, rakip ceza sahasına girip tehlike oluşturamayan bir Galatasaray vardı. Yıllardır pozisyon üretme açısından Belhanda ve Feghouli ikilisinin eline bakan Galatasaray, dün ikisini de çok kez aradı. Onların varlıklarıyla sorun, yokluklarıyla daha da soruna maruz kalan Galatasaray çözüm bulmakta zorlanıyor. Genel kadrosunda üretkenliğe sahip olan iki oyuncusunun da formsuz ya da sakat olması herkesin elini kolunu bağlıyor. 

Instagram Banner

1 Pozisyon 1 Gol

   İlk yarıda neredeyse hiç net gol pozisyonuna giremeyen Galatasaray, ilk yarının sonunda belki de 45 dakika içinde ki en organize olduğu atakta golü buldu ve devreye 1-0 önde girdi. Saracchi’nin getirdiği ve servis ettiği pozisyonda Babel, topu ağlarla buluşturdu. İkinci yarıda bir nebze daha üretken olan Aslan, sağ kanattan bulduğu pozisyonlarla tehlike yarattı. Ancak Oma ve Feghouli’nin etkisiz tercihleri pozisyonlardan elleri boş dönmelerine sebep oldu.

   Kimse unutmasın MAYISLAR BİZİMDİR!


Tüm Spor haberlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.