12 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 12 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

ABD’nin Yeni Hükümetinde Bir Türk İsim!

Seçilmiş başkan Joe Biden, 20 Ocak’ta göreve başlayacak hükümetine Hazine Bakanı olarak Jannet Yellen’ı atadı. Yellen ise özel kalem müdürü olarak Türk asıllı Didem Nişancı’yı seçti.

Wikipedia Logo
Wikipedia

Terör Örgütlerini Devlet Kurmuş Gibi Gösterdiler!

Google ve Wikipedia resmi olarak , PKK/YPG’nin Sözde Rojava olarak adlandırdığı Suriye topraklarını, arama motorunda demokratik bir federal bölge olarak ekledi ve terör örgütlerinin işgal ettiği yerleri devletleşmiş olarak gösterdi.

Norveç’te Büyük Skandal!

Norveç’in başkenti Oslo’da belediyeye ait bir binanın duvarında terör örgütü PKK propagandası yapıldı. Norveç Türk Federasyonu Başkanı Hatice Lük, belediye binasının duvarına 2 ay önce asılan terör örgütü propaganda afişinin kaldırılması için başvuruda bulunduklarını söyledi. Lük, Oslo’daki bir terör örgütü PKK sempatizanının hazırladığı afişin Belediye Kültür Müdürlüğü tarafından sözde “sanat eseri” olarak görülerek belediye binasının duvarına asıldığını belirterek afişin kaldırılması için 300 imza ile belediyeye başvuruda bulunduklarını söyledi.  PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın bir sözünün yer aldığı afişin kaldırılması talebiyle yarın belediye yetkilileriyle görüşeceklerini söyleyen Lük, “Norveç’te yaşayan Türklerden buna büyük tepki var. Yarınki toplantıda, PKK’nın NATO, AB ve Norveç’te terör örgütü statüsünde olduğunu hatırlatıp afişin kaldırılmasını isteyeceğiz.’’ dedi.

Sinovac Aşı
Sinovac Aşı

Aşı İle İlgili Yeni İddia!

Türkiye’nin Cuma günü başlayacağı aşı uygulamasının etkinliğini yüzde 91 seviyesinde açıklamış olduğu CoronaVac aşısının Brezilya’da yapılan en son araştırmalara göre yüzde 60’ın altında bir etki gösterdiğine dair haber büyük bir etki yarattı. CoronaVac aşısına acil kullanım izni veren Endonezya da aşının etkisini yüzde 65 olarak geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Sex And The City
Sex And The City

Sex And The Cıty Geri Dönüyor

Altı sezon boyunca ekranların tozunu attıran ikonik dizi Sex And The City ekranlara geri döneceğini açıkladı. İzleyiciyi sevindiren bu habere kadroda Kim Cattral’ın olmayacağı bilgisi gölge düşürdü. Projede yer almayacak olan Cattrall’ın hayranları tarafından eleştiriler gecikmedi. Yeniden izleyecek olmak her ne kadar mutlu etse de eski tadının olmayacağı en çok gelen eleştiriler arasında.

Helenistik Dönemin Gözdesi: Komana Pontika

Ülkenin birçok bölgesinde devam eden arkeolojik kazı çalışmalarından haberler gelmeye devam ediyor. Tokat’taki Komana Pontika antik ketinde 2014 yılından beri sürdürülen kazılarda son olarak mısır mührü bulundu. Komana Pontika, Anadolu tanrısı Ma’ya adanmış kutsal bir alan olarak biliniyor ve daha önceki çalışmalarda çıkarılan eserlere bakıldığında Helenistik dönemde uluslararası bir öneme sahip. İlerleyen günlerde neler olacağı merak konusu.

Komana Pontika
Komana Pontika

Elon Musk Artık En Zengin Değil

Geçtiğimiz günlerde FORBES tarafından dünyanın en zengin insanı olarak açıklanan Tesla ve Space X’in sahibi Elon Musk bir günde 14 milyar dolar kaybederek dünyanın en zengin kişisi unvanını kaybetti.

Elon Musk
Elon Musk

Meteoroloji’den 32 İle Uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 Ocak Çarşamba günü için hava durumu tahmin raporunu internet sitesi üzerinden paylaştı. Bu rapora göre İstanbul, İzmir ve Ankara’nın aralarında olduğu 32 ilde sağanak yağış bekleniyor. Sağanak yağışın Marmara başta olmak üzere İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz’in bir bölümünü etkilemesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 12 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.