13 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 13 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Fişleme

Huawei teknoloji markası, Çin’de sokakta yürüyen Uygur Türkleri’nin tespitini sağlayan teknolojinin patenti için başvuru yaptı.

Trendyol
Trendyol

İstihdam Şampiyonu

Dijital alışveriş uygulaması Trendyol, 2020 yılı Türkiye verilerini açıkladı. Büyük çoğunluğu KOBİ olan 98 bin işletme ve 1,1 milyon bireysel satıcı Trendyol’da 347 milyon adet ürün sattı.

Kuveyt Hükümeti
Kuveyt Hükümeti

Kuveyt Hükümeti İstifa Etti

Kuveyt Başbakanı’nın, Kuveyt Emiri’ne istifasını sunduğu bildirildi. Kuveyt milletvekilleri geçen hafta anayasa ihlalleri, hükümetin çalışma programının sunulmasının geciktirilmesi ve yürütmenin yasamayı etkisi altına almaya çalışması gibi nedenlerle Başbakan Sabah aleyhinde Meclise gensoru önergesi vermişti.

Milli Tarihin Sır Perdeleri Aralanmaya Devam Ediyor

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Dicle Üniversitesi (DÜ) tarafından yapılan arkeolojik kazı çalışmasında bugüne kadar bulunamayan Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Kılıçarslan ve kızı Saide Hatun’un mezar yerleri 9 günlük uğraş sonucunda tespit edildi. Ayrıca birçok kitabe ve o döneme ait parcalar 35 metrekarelik bir alanda büyük titizlikle çıkarılırken Bu gelişmenin milli tarihimiz için önemi vurgulandı.

Uber
Uber

Uber Yeniden Türkiye’de!

24 Aralık 2020 tarihinde İstinaf Mahkemesi verdiği karar ile Uber’e erişim engelinin kaldırılmasını istemişti. Uber bugün yaptığı açıklama ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) bağlı Erişim Sağlayıcıları Birliği (EBS) tarafından erişim engellerinin kaldırıldığını açıkladı. Uber yeniden sadece sarı taksilerde hizmet verebilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Canlı Yayında Aşı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından aşılama işlemlerinin Perşembe ya da Cuma günü başlayacağı bildirilmişti. Ülke genelinde aşılama başlamadan önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere Bilim Kurulu üyeleri SinoVac aşısının 1.dozunu oldu.

Aşıdan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca;
“Tünelin ucundaki ışık göründü. Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı. Bu arada Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, analizleri tamamlanan SinoVac aşısına acil kullanım onayı verdi.

İlginizi Çekebilir

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 13 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.