14 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 14 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Aşının İlk Günü

Türkiye’de aşılama çalışmalarının ilk gününde aşılanan kişi sayısı 100.000 kişiyi geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilen tüm siyasi parti başkanlarını, Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı ve Meclis Başkanımızı arayarak aşı olmaya davet ettim.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aşı Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi’nde yanında bulunan MKYK üyeleri ile birlikte SinoVac aşısını oldu. Aşı olduktan sonra açıklamalarda bulunan Erdoğan, ”Bütün siyasi parti liderlerinin öncü olması için aşı olmasını istirham ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Barajlar
Barajlar

Barajlar Yeniden Yükselişe Geçti

İstanbul’da son birkaç aydır yaşanan kurak iklim koşulları nedeniyle barajların doluluk seviyesi oldukça azalmıştı. Birkaç gündür aralıklı devam eden yağışlar ve bugün başlayan kar yağışı sayesinde İstanbul’daki İçme suyu kaynaklarının doluluk oranı %26,92’ye yükseldi.

Ulusal Muhafızlar
Ulusal Muhafızlar

Yerde Yatıyorlar

Washington’da Kongre merkezini Tump destekçilerinden korumaları için görevlendirilen ulusal muhafız askerleri yerlerde yatıyor ve herhangi bir olaya anında müdahale için orada uyuyorlar.

Yunanistan Askerliği Uzatıyor

Türkiye ile Doğu Akdeniz’de yaşanan gerginlikler sonrası Yunanistan, zorunlu askerlik süresini uzatacağını açıkladı. Mayıs ayından itibaren Yunanistan’da askerlik süresi 9 aydan 12 aya çıkacak ve asker sayısı arttırılacak.

ABD’den Büyük Hamle

ABD, zorla çalıştırmayla ihraç edildiği gerekçesiyle Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nden pamuk ve domates alımını durdurma kararı aldı. Dünyanın en büyük pamuk üreticilerinden Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ne yönelik engellemenin küresel ticarette önemli etkileri olacak.

Heyecanlandıran Açıklama: 10-20 Cm Kar Yağabilir

Geçtiğimiz günlerde İstanbul sakinlerini heyecanlandıracak kar yağışı haberlerini bizlere ileten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün de heyecanlandıran bir paylaşım yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Müdürü Ahmet Uçar; Twitter hesabından “Kanaatime göre Marmara kıyılarında 5-10 cm, diğer yerlerde ise 10-20 cm kar yağabilir.” dedi.

78. ALTIN KÜRE TAHMİNLERİ

Oscar’ın habercisi olarak bilinen Altın Küre Ödülleri’nin 78. si, bu yıl 28 Şubat’ta yapılacak. Tüm dünya tarafından ilgi ile takip edilen ödül gecesi için sinema ve eğlence dergisi Variety, sezon dizileri içerisinden Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alabilecek isimleri tahmin etti.

Olivia Colman, Phoebe Dynevor, Jurnee SmollettRE, Laura Linney, Jodie Comer , Caitriona Balfe gibi isimler tahminler arasında. Ödülü kimin alacağı ile ilgili hayranlar tarafından sosyal medyada anket çalışmaları devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 14 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.