16 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 16 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

LINKEDIN RESMİ OLARAK TÜRKİYE’DE

Linkedln, Türkiye’ye temsilci atamayı kabul etti. Yaşanan bu gelişmeyi Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan sosyal medya hesabından duyurdu. Sayan yaptığı açıklama da reklam yasağı uygulamasının Resmî Gazetede yayımlanmasına günler kala Linkedln tarafından temsilci atandığını ve bu gelişmelerden menün olduğunu, diğer sosyal ağ sağlayıcılarından da aynı hassasiyeti beklediklerini açıkladı.

MERKEL’İN PARTİSİNE YENİ GENEL BAŞKAN

Almanya’da Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin Genel Başkanlığı’na oy birliğiyle Armin Laschet seçildi.

Armin Laschet

FRANSA’DAN GERİ ADIM

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektubun detayları ortaya çıktı:

Değerli Tayyip, haydi konuşalım video konferans ile bir araya gelelim. Sana ve Türk halkına mutluluk ve birlik dileklerimi iletiyorum. Seninle ilerleyen günlerde konuşmayı bekliyorum. Bu vesileyle ortak ilgi alan ana konularımızı, özellikle de AB ile Türkiye arasındaki ilişkiyi tartışabiliriz.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan

FİLİSTİN’DE 14 YIL SONRA SEÇİM

Filistin Devlet Başkanı Abbas, 2021’de milletvekili ve başkanlık seçimlerinin yapılmasını öngören kararnameyi imzaladı. Filistin’de 14 yıl sonra ilk kez seçim yapılmış olacak.

Filistin

BARAJLARDAN SEVİNDİRİCİ HABER

İstanbul’da doluluk oranları kritik seviyelerde olan barajlardan sevindirici haber geldi. Yüzde 20’nin altına düşen baraj doluluk oranı son günlerde yaşanan yağışlar nedeniyle hızla yükselmeye başladı. İSKİ’nin açıkladığı verilere göre bugün İstanbul’da barajların doluluk oranı yüzde 19.56’dan yüzde 28.66’ya çıkmış bulunmakta.

ONLINE FESTİVALE BÜYÜK İLGİ

Geçtiğimiz günlerde duyurusunu paylaştığımız 2021 yılının ilk müzik festivali Milyonfest Online başladı. Toplam 5 gün boyunca devam edecek olan festival, online etkinlik platformu olan Sosyo’dan canlı olarak yayınlanıyor. İlk iki günde Sertab Erener, Ceza, Athena ve Can Bonomo gibi ünlü isimler sahne alırken toplam 62 bin kişi tarafından izlendi. 

1700 SÜTUN RESTORE EDİLİYOR

Gülhane parkında bulunan 1700 yıllık Gotlar Sütunu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan restorasyon işlemi ile bakımsız halinden kurtulacak. 4. Yüzyıldan kaldığı düşünülen sütun hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Pola, yapılan restorasyon çalışmasının İstanbul için oldukça önemli olduğunu dile getirdi. 

TRUMP’A TEPKİLER BU KEZ SİNEMA SEKTÖRÜNDEN

 Evde tek başına filmini duymayan yoktur. Döneminin en sevilen filmleri arasında olan bu seri, son günlerde ABD’de yaşanılan Trump krizi sonrası yeniden gündeme geldi. Serinin 2. Filminde rol alan Donald Trump’ın bulunduğu sahnelerin kaldırılması isteniyor. Yıldız oyuncu Macaulay Culkin’nde desteği ile devam eden kampanyanın sonuçlarını merakla bekliyoruz.


Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 16 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.