17 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 17 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

SULARIMIZDA ARTIŞ VAR

Son birkaç gündür etkili olan kar ve yağmur yağışları sayesinde İstanbul’daki içme suyu kaynaklarının doluluk oranı %29,48’e yükseldi. Hafta sonunda etkisini gösteren kar yağışının hafta içi itibarıyla yerine yağışlı ve soğuk havaya bırakması bekleniyor.

Baraj Doluluk Oranları

2021’İN İLK DERBİSİ BEŞİKTAŞ’IN!!!

Beşiktaş 2021 yılının ilk derbisinde Galatasaray’ı kendi sahası Vodafone Park’ta 2-0 yenerek liderliğini sürdürdü. Beşiktaş’a galibiyeti getiren golleri Josef ve N’Koudou attı. Galatasaray’da Diagne maçta kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

Josef de Souza

MESUT ÖZİL FENERBAHÇE’DE!!

Fenerbahçe, Arsenal’in yıldız futbolcusu Alman asıllı Mesut Özil ile anlaşma sağladı. KAP’a yapılan açıklamada, oyuncu ile görüşmelere başlanmıştır denilirken Fenerbahçe sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kulübümüz, transfer süreçlerini ilerletme için Mesut Özil’i İstanbul’a getiriyor.” ifadelerine yer verildi.

Mesut Özil

13.İDAM

Trump, idam cezalarının infazını gerçekleştirmeye devam ediyor. Trump dönemindeki 13. İdam bugün infaz edildi. Temmuz 2020’de yeniden federal idam cezası infazlarına geri dönülmüştü. ABD, 2003 yılında, idam cezası alan federal mahkumların infazını askıya almıştı.

TÜRKLERE DESTEĞİN BEDELİ : CEZA

İran Tebriz Mahkemesi, Azerbaycan’ın Karabağ’a yönelik operasyonu sırasında Azerbaycan’a destek mitingine katıldıkları için 4 Güney Azerbaycanlı Türk’ü bir yıl hapis ve 60 kırbaç cezasına çarptırdı. İran’da yaşayan binlerce Türk, Azerbaycan’a destek gösterileri düzenlemişti.

TÜRKİYE’DEN KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM HASTANESİ YARDIMI

Türkiye, Suriye‘nin Tel Abyad ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi yapıyor. Hastanenin 45 gün içinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

Ayrıca halen Barış Pınarı Harekatı bölgesinde Türkiye’nin kurduğu 11 hastane halka ücretsiz hizmet veriyor.

Tel Abyad ilçesi, Türkiye’nin Ekim 2019’da gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’yla YPG/PKK’dan arındırılmıştı.

PFİZER/BİONTECH AŞISI YAPTIRAN 13 KİŞİ YÜZ FELCİ GEÇİRDİ

İsrail’de koronavirüs salgınına karşı toplu aşılama devam ediyor. Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi. Aşının ilk dozu 2 milyondan fazla kişiye, ikinci dozu ise 200 binden fazla kişiye yapıldı.

‘’Bakanlığın verilerine  göre en az 13 kişi parezi semptomları geliştirdi, ancak sağlık sisteminin içindeki doktorlar bu tür vakaların sayısının uygulamada daha fazla olduğuna inanıyor’’ ifadelerini haberde belirtti.

ÖDÜLLÜ FİLMLERİMİZ DİJİTAL ORTAMDA

Yunus Emre Enstitüsü, yeni yılda da dijital faaliyetlere devam edecek. Gerçekleşecek ilk faaliyet ise kültür-sanat temasında olacak. ‘Çevrimiçi Kısa Film Yarışması’ kapsamında Londra, Berlin ve Washington DC Yunus Emre Enstitüleri tarafından ortaklaşa, toplam 13 ödüllü kısa film Almanya, İngiltere ve Amerika’da eş zamanlı yayınlanacak. Faaliyet 25-30 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

ŞİMDİYE KADAR YAPILMIŞ EN PAHALI SANAT ESERİ

Amerika’daki eğitim maliyetlerinin ne kadar fazla olduğunu bilmeyen yoktur. İçecek firması Natural Light buna tepki niteliğinde tamamı gerçek kişilere ait 2bin 600 üniversite diploması ile bir eser ortaya çıkardı. Toplam değeri 470 milyon dolar olarak belirlenen dünyanın en pahalı sanat eseri “Da Vinci of Debt” ziyaretçi akınına uğradı. ABD’nin Grand Central İstasyonunda sergilenen eser Da Vinci’nin Salvator Mundi 450.3 milyon dolarlık tablosunu dahi geride bıraktı.


Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 17 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.