18 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 18 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

SURİYELİLERİ SINIR DIŞI EDECEĞİM

Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin lideri Geert Wilders, seçimleri kazanırsa ülkesindeki Suriyelileri sınır dışı edeceğini açıkladı. Wilders, ayrıca okullarda İslami eğitimin de yasaklanacağını duyurdu.

2021 YKS TARİHİ BELLİ OLDU! 

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği, gelecek yaşamlarını belirlemede yüksek rol alan YKS sınav tarihi ÖSYM tarafından açıklandı.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (2021- YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak olup, Temel Yeterlilik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde yapılacaklarını ÖSYM tarafından açıklandı. Sınava  başvurular ise 4 Şubat 2021 itibarıyla başlıyor. Son başvuru tarihi ise 3 Mart 2021…

VİZE SERBESTİSİ HAYATA GEÇEBİLİR

Almanya dışişleri bakanı ile görüşmelerde bulunan Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu. Yakında AB ile vize serbestisinin hayata geçebileceğini söyledi.

BEBEK TRUMP LONDRA MÜZESİNDE

İngiltere’deki protestolarda kullanılan Trump’ın “altı bezli ve elinde telefonla” tasvir edildiği balon hakkında İngiliz basınından gelen haberler ses getirdi. 6 metre boyundaki balonun, artık Londra Müzesi’nde sergileneceği haberlerinin ardından balona olan ilgi ülke sınırlarını aştı. Balon eylemlerden parçalar içeren “protesto koleksiyonunun” bir parçası olacak.

19 GÜNDE 100 BİN ZİYARETÇİ İLE “VIRTUAL CONTEMPORARY İSTANBUL”

Contemporary Istanbul’un (CI) yeni sanal girişimi olarak duyurduğu Çağdaş Sanat Fuarı “Virtual Contemporary İstanbul”, 6 Ocak’da sona ermişti. Fuar kapsamında 13 yabancı ve 24 yerli olmak üzere 37 galeri ile 13 inisiyatif katıldı. 60 sanatçıdan toplam 1800 eseri sergilendi. 19 günde 100 bindan fazla kişi tarafından ziyaret edilen fuarda sergilenen eserlerin yüzde 36’sı satıldı. Ayrıca bir eser 480 bin dolar fiyatla yurt dışından alıcı buldu.

DSÖ’DEN AŞI AÇIKLAMASI:”DÜNYA FECİ BİR AHLAKİ BAŞARISIZLIĞIN EŞİĞİNDE”

DSÖ Yürütme Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan DSÖ Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, zengin ülkeler tarafından koronavirüs aşısının istiflendiğini ve en düşük gelirli bir ülkenin sadece 25 doz aşı alabildiğini bu durumun virüsün etkisini kaybetme süresini uzatacağını söyledi. Ghebreyesus açıklamalarına şöyle devam etti:”Salgının bitmesinin yolunun dünyada bulunan yoksul insanlara aşının ulaştırılmasıdır. Aşı yoksul ülkelere ulaşmadıkça tam anlamıyla bir koruma sağlanamayacaktır.” İfadelerini kullandı.

DSÖ

MEB BAKANI ZİYA SELÇUK’TAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI! 

Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, ”Okulları 15 Şubat 2021 tarihinde açmak için ilke kararı aldıklarını açıkladı. Eğitim planlamasının 2 gün bir grup 2 gün bir grup şeklinde olmasını planladıklarını söyleyen Ziya Selçuk, tam zamanlı eğitime tam manasıyla geçmek için erken olduğunu söyledi.”

ÖSYM

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 18 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.