21OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 21 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

İLK 10’A GİRDİK!

Bloomberg’in haberine göre Türkiye, dünyada en çok aşılama yapan ilk 10 ülke arasında bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama da yaşlı bakımevlerinde ve evde aşı uygulanmasına başlandığını söylemişti. 

13 ÜLKE MACRON’DAN ŞİKAYETÇİ

13 ülkeye bağlı 36 sivil toplum kuruluşu, Fransa’nın ülkedeki ve dünyadaki Müslümanlara yönelik giderek artan düşmanca politikalarına karşı Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’ne şikayet mektubu verdi.

BİDEN’IN İLK KARARNAMELERİ

ABD Başkanı Biden, ilk görev gününde birçok başkanlık kararnamesi imzaladı. Biden tarafından imzalanan kararnamelerin konuları şu şekilde :

  • ABD Paris İklim Anlaşması’na geri döndü.
  • ABD, Dünya Sağlık Örgütüne yeniden katıldı.
  • Trump Yönetimi’nde bazı Müslüman ülkelere uygulanan seyahat kısıtlamalarını kaldırdı.

ANTALYA’YA GİZLİ ÇIKARMA

Geçtiğimiz günlerde ünlü yönetmen Guy Ritchie ile Jason Statham’ın bir araya geldiği aksiyon filmi ‘Five Eyes’in çekimlerinin Antalya’da olacağını duyurmuştuk. EXPO fuar alanına kurulan platoda ve tarihi Kaleiçi’nde çekimler başladı. Tüm ekip geçen hafta büyük gizlilik ile Antalya Havalimanı’na iniş yaptı. Gizliliğe oldukça önem veren ekip görüntü alınmamasına dikkat ediyor. Çekim anında orada bulunan herkesin telefonunu toplatıyor. 

PİYANİST KARDEŞLERE ALMAN LİYAKAT NİŞAN’I 

Dünya ünlü piyanist kardeşler Gülher-Süher Pekinel’e Alman Liyakat Nişanı verildi. Korona virüs nedeniyle küçük bir davetli grubu ile 18 Ocak günü İstanbul’da Alman Başkonsolosluğu’nda tören gerçekleştirildi. Nişan, Başkonsolos Johannes Regenbrecht tarafından takdim edildi.

Gülher-Süher Pekinel

YANGIN 15 CAN ALDI 

Ukrayna Acil Servis Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, saat 15.50 civarlarında Kharkiv şehrinde yer alan bir huzurevinde yangın çıktığı bildirildi. İki katlı binada yangın olduğu zamanlarda 33 kişinin içerde olduğu belirtildi. Olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye personeli sevk edildi. İlk gelen bilgilere göre en az 15 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi ise yaralandı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy, İçişleri Bakanlığı’nı olayla ilgili bir soruşturma ve bunun sorumluluğunu üstlenmeye çağırdı.

İSTANBUL’A KAR YENİDEN GELİYOR!

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da etkili olan kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı. İstanbullular tekrardan kar yağıp yağmayacağını merak ederken Meteorolojiden İstanbul’a uyarı geldi. Yapılan açıklamada İstanbul genelinde 28 Ocak günü karla karışık yağmur bekleniyor.

İstanbul’da Kar Yağışı

YEŞİLÇAM EFSANESİ 78 YAŞINDA VEFAT ETTİ!

Yeşilçam’ın ünlü ve emektar oyuncusu Oktay Yavuz tedavi gördüğü hastanede 78 yaşında kanser dolayısıyla hayatını kaybetti. Oktay Yavuz’un bir süredir Maltepe’de tedavi gördüğü biliniyordu.

Oktay Yavuz

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 21 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.