22 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 22 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

BIDEN’A İLK PROTESTO!

ABD Başkanı Biden’ı protesto eden aşırı solcu eylemciler, Demokrat Parti’nin merkezine saldırarak binanın camlarını kırdı. Güvenlik birimleri, bazı göstericilerin silahlı olduğunu ve büyük bir güvenlik tehdidi yarattıklarını belirtti.

Protestocular

Ayrıca Cumhuriyetçi senatör Taylor Greene, Joe Biden’ın başkanlıktaki ilk gününde görevden azledilmesi için belge hazırladı ve sundu.

BİP 65 MİLYONU GEÇTİ!

Türkiye’nin yerli mesajlaşma uygulaması BiP, WhatsApp’ın sunduğu sözleşmenin yarattığı endişelerin ardından Pakistan’da en çok indirilen uygulama oldu. Bangladeş ve Endonezya gibi ülkelerde de yoğun ilgi gördü. BiP, Hindistan’da en çok indirilen 6’ncı uygulama olurken yerli uygulamamız Dünya ülkelerinde 65 milyondan fazla kez indirildi.

WHATSAPP GERİ ADIM ATMIŞTI.


WhatsApp, kullanıcılarına gönderdiği gizlilik sözleşmesinin onaylanma tarihini 8 Şubat 2021 tarihinden 8 Mayıs 2021 tarihine ertelemişti.

İKİNCİ PARTİ DOZ GELİYOR 

Çin aşısının ikinci kısmı olan 10 milyon adet Çin aşısı Türkiye’ye geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta sonu diye işaret ettiği aşılar, teslimatta herhangi bir sıkıntı olmazsa Pazar sabahı Türkiye’de olacak. İlk kısımda Çin’den 3 milyon doz aşı gelmişti. Yeni gelecek olan kısımda ise 10 milyon doz aşı Türkiye’ye girmiş olacak. Böylece Türkiye toplamda 13 milyon doza ulaşmış olacak.

BÜYÜK ORTAKLIK SONA ERDİ

Dünyanın en büyük film yapım şirketlerinden biri olan Warner Bros’un, 2021 film listesinin tamamını sinemalar ve HBO Max’de aynı anda gösterime sokacağını duyurmuştu. Bu karar yüzünden film yapımcıları başta olmak üzere birçok taraftan tepkiler geldi. En büyük tepki ise  ünlü yönetmen Christopher Nolan’dan geldi. Nolan, sinema salonlarını destekledi ve senelerdir çalıştığı stüdyodan uzaklaşacağını net bir şekilde ortaya koydu. 

TERMİNATÖR’DE AŞI OLDU 

Terminatör filminin yıldızı 73 yasındaki usta oyuncu Arnold Schwarzenegger arabada korona virüs aşısı yaptırdı. Oyuncu, aşı yaptırmanın önemini vurguladı. Ayrıca Kaliforniya eyaletindeki Disneyland aşı merkezi olarak kullanılmaya başlanmıştı fakat aşı olanlarda görülen şiddetli yan etkilerden dolayı bazı bölgelerde aşılama işlemleri durduruldu. 

TWİTTER’DAN BİR ENGEL DE HAMANEY’E 

Twitter, İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney’in bir hesabını, ABD eski başkanı Donald Trump’a yönelik tehditvari bir paylaşım yaptığı gerekçesiyle askıya aldı. Söz konusu paylaşımda “İntikam Kaçınılmazdır.” ifadesiyle birlikte Donald Trump, golf sahasında drone aracının hedefi olarak tasvir ediliyor. Hamaney’in daha aktif kullandığı diğer hesapları ise hala aktif durumda…

TBMM, ÇALIŞMALARINA HAFTAYA BAŞLIYOR…

Türkiye Büyük Millet Meclisi bir aylık bir aranın ardından haftaya çalışmalarına tekrardan başlayacak.

TBMM

MEB DUYURDU: NAKİL İŞLEMLERİ SERBEST BIRAKILDI.

Milli eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz süreçte koronavirüs vakalarının fazlalığından dolayı tedbiren kendisine bağlı resmi ve özel eğitim kurumlarındaki nakil işlemlerini geçici olarak durdurmuştu. MEB’den yapılan yeni açıklamada koronavirüsünün etkisinin eskiye nazaran azaldığı belirtilerek nakil işlemlerinde uygulanan usul ve esaslara göre nakillerin tekrar başladığını duyurdu.


Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 22 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.