25 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 25 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

DEDESİNİN YAPTIKLARI İÇİN ÖZÜR DİLEDİ!

İtalya’nın son hükümdarının soyundan gelen Emanuele Filiberto, büyük dedesinin Yahudi soykırımındaki rolü için özür diledi.” III. Vittorio Emanuele’nin bu eylemini kendimize yakıştırmıyoruz, tüm İtalya için de hâlâ kanayan bir yara olarak görüyoruz.”

2.PARTİ KORONAVİRÜS AŞILARI TÜRKİYE’DE!

Çin’den sipariş edilen Kovid-19 aşısının ikinci partisini taşıyan uçak, İstanbul’a indi. 6.5milyon doz aşı daha Türkiye’de. Aşı ile alakalı bir gelişme daha yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “80 yaş üzerine aşılama çalışmalarımıza başlıyoruz açıklamasını yaptı.”

HOLLANDA’DA YASAK KARŞITI PROTESTOLAR

Hollanda’da, koronavirüs ile mücadele için uygulanan tedbirler ve sokağa çıkma kısıtlamalarına karşı Amsterdam ve Eindhoven kentlerinde düzenlenen protestolarda tartışma çıktı. Polis, Pazar günkü eylemlerde 150’den fazla göstericiyi gözaltına aldı.

BBC’DE İLKER KALELİ RÜZGARI

İngiltere ve İrlanda’da BBC One kanalında yayınlanan seri katil Charles Sobhrajın hayatını anlatan sekiz bölümlük The Serpent dizisinde, ‘Vitali Hakim’ isimli bir turisti oynayan İlker Kaleli dizinin yayınlanması ardından adından çokça söz ettirdi. Kaleli dizideki 70’lere özgü kıyafetlerinin yanı sıra tespih kolyesi ve uzun saçlarıyla dikkat çekti. Dizi daha sonra dijital platformda gösterilecek.

İlker Kaleli

KRAL ŞAKİR’İN YENİ FİLMİ EXXEN’DE OLACAK

Çocukların çok sevdiği çizgi filmlerden olan Kral Şakir, yayınladığı önceki filmi Korsanlar Diyarı ile büyük ses getirmişti. Yeni gelecek olan film Mikrop Avcıları, Şakir ve arkadaşlarının salgından etkilenen insanları kurtarma hikayesini anlatacak ve sadece EXXEN’de yayınlanacak. 

Kral Şakir

OTOBÜSÜN FIRLAYAN İKİ TEKERLİĞİ MAHALLEYİ SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ

Kahramanmaraş’ta seyir halindeki bir halk otobüsünün iki arka tekerliği yerinden fırladı. Tekerleklerden bir tanesi demir korkuluklara çarparken, diğeri ise önce kaldırımda bulunan 74 yaşındaki bir vatandaşa, akabinde kaldırımda bulunan sandalyelere çarptı. Yaralı şahıs A.B 112 acil servis ekipleri tarafından Yörükselim Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.

Halk otobüsünün tekerleri fırladı.

FACEBOOK’DAN NETENYAHU’NUN PAYLAŞIMINA ENGEL!

Sosyal medya uygulaması Facebook, gizlilik kurallarının ihlal edildiğini gerekçesiyle İsrail Başbakanı Netenyahu’nun resmi sayfasındaki paylaşımı kaldırdı. Facebook yaptığı açıklamada, “Gizlilik politikamız gereği, insanların tıbbi bilgilerini paylaşan veya isteyen bir içeriğe izin veremeyiz.” ifadeleri kullanıldı. Netenyahu’nun resmi hesabından yapılan paylaşımda kullanıcılara etrafınızda 60 yaş üstü koronavirüs aşısı olmayan var mı? Sorusu yöneltilmişti. 

İGDAŞ’TAN FATURA ÖDEME KAMPANYASI!

İGDAŞ, gecikmiş doğalgaz faturaları için taksitli ödeme kampanyası başlattı. İBB’den yapılan açıklamaya göre gecikmiş faturalar 10 taksite bölünerek ödenebilecek.

İGDAŞ

Kampanya Kimleri Kapsıyor?

Kampanyadan, son ödeme tarihi 25 Aralık 2020 öncesine ait, daha önce yapılandırmaya uğramamış en az iki gecikmiş faturaya sahip abonelerle, son ödeme tarihi 1 Kasım 2020 tarihi öncesi olan ve bir adet ödenmemiş faturası olanlar katılabilecek. 

İGDAŞ, kredi kartı ile ödemelerde vade farksız 10 taksit imkanı sunarken nakit ödemelerde ise gecikme bedelinin peşin ödenmesi şartıyla 4 taksit imkanı sunacağını açıkladı.

Aboneler, işlemlerini İGDAŞ vezneleri, İGDAŞ internet sitesi, İGDAŞ Mobil ve işlem noktalarından gerçekleştirebilecek.


Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 25 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.