26 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 26 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

İTALYA HÜKÜMETİ İSTİFA ETTİ!

İtalya’da dörtlü koalisyonun bozulmasıyla hükümet krizi başlamıştı. Hükümet başkanı Giuseppe Conte ve hükümeti istifa etti. Bu istifanın İtalya’da Conte başkanlığında bir koalisyon hükümeti kurulması için gerçekleştiği devlet kaynakları tarafından aktarıldı.

HARRIET TUBMAN DOLARIN ÜZERİNE Mİ GELİYOR?

Biden yönetimi, Harriet Tubman’ın resminin 20 dolar üzerinde olması için görüşmelere başladı. Tubman, 1849 senesinde kölelikten kaçtı ve daha sonra ailesini de kölelikten kurtardı. Amerikalılar için cesaret ve özgürlüğün en büyük sembollerinden biri oldu.

Harriet Tubman

LEBRON JAMES SENATÖR OLSUN KAMPANYASI

Cumhuriyetçi Senatör Rob Portman’ın emekli oldu. NBA oyuncusu LeBron James’in senatörlüğe adaylığını koyması yönündeki istekleri beraberinde getirdi. Portman, Senato’yu bırakacağını ve 2022’de üçüncü dönem için aday olmayacağını duyururken, senatörün boş kalacak koltuğu Demokratlar için önemli bir hedef haline geldi.

Cumhuriyetçi Senatör Rob Portman

SAKARYA, DÜZCE VE ESKİŞEHİR’DEN PATLAMA SESİ DUYULDU

Sakarya’nın Hendek ilçesinde patlama sesi duyuldu. Patlama o derece yüksekti ki İlçenin tamamında duyulmasının yanı sıra Eskişehir ve Düzce’den de duyuldu. Patlama sesi savaş uçağının ses duvarını aşmasından dolayı kaynaklanan sonik patlamadan gerçekleştiği bildirildi.

Sakarya’nın Hendek ilçesinde patlama sesi

AŞKI MEMNU EVİ MÜZE OLDU

Bir dönemin Perşembe akşamları izlenen tek dizisi Aşkı Memnu’nun çekildiği Sarıyer  Büyükdere’de bulunan ünlü yalı müze olarak hizmet vermeye başladı. 

Aşk-ı Memnu’nun çekildiği yalı

HBO MAX VE WARNER BROSDAN YENİ DİZİ

Warnermedia’ya bağlı HBO Max’in senaristlerle görüşmeye başladığı The Hollywood Reporter’ın yaptığı haberle duyuldu. Ünlü film serisi Harry Potter’ın bu kez dizi versiyonu ile karşımıza çıkması için calışmalar başlatılmış. Daha önce Yüzüklerin Efendisi filminin dizi olacağı açıklanmıştı ama pandemi nedeniyle çekimler ertelenmişti. 

Harry Potter

SUUDİ ARABİSTAN’IN BAŞKENTİ RİYAD’DA PATLAMA 

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da şiddetli bir patlama meydana geldi. Reuters Haber Ajansı bu olayı son dakika ibaresiyle dünya basınına duyururken haberin detaylarını görgü tanığı ifadelerine dayandırdı.  El Arabiya televizyonu ise patlama sebebinin Riyad’a atılan bir füzenin engellenmesi sonucunda oluştuğunu açıkladı. Olaya ilişkin herhangi bir can ve mal kaybı oluşup oluşmadığı ise henüz açıklanmadı.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da patlama

KOBE BRYANT VE KIZI ANILIYOR…

Geçtiğimiz yıl 26 Ocak 2020 tarihinde Kobe Bryant ve kızı, bindikleri helikopterin düşmesi sonucunda hayatlarını kaybetmişti. Yapılan incelemeler sonucunda helikopterin yoğun sis sebebiyle düştüğü ortaya çıkmıştı. Kobe Bryant ve kızının ölümünün üzerinden bir yıl geçti.
Dünyanın dört bir yanında bulunan spor kulüpleri başta olmak üzere birçok sosyal medya kullanıcısı da hesaplarından Kobe Bryant paylaşımı yaparak efsane basketbolcuyu andı. Kobe Bryant NBA tarihinde aynı takımda iki forması emekli edilen ilk oyuncu olmuştu.

Kobe Bryant ve Kızı

BAĞCILAR’DA SU SATAN ÇOCUK VİDEOSU KURGU ÇIKTI!

Geçtiğimiz günlerde, Fariz31 adlı bir YouTube kanalı, Bağcılar’da su sattığını ve geçimini buradan sağladığını söyleyen küçük bir çocuk ile röportaj yapmıştı. Bu röportajın sosyal medyada yayılmasının ardından birçok kullanıcı küçük çocuğa yardım edilmesini istemişti. 

Bu gelişmenin ardından Bağcılar Asayiş Şube Ekipleri ve Bağcılar Kaymakamlığı harekete geçerek aileye ulaştı. Olayın aslı ise burada ortaya çıktı. Aile yaptığı açıklamada herhangi bir mağduriyetlerinin olmadığını ve videonun kurgu olduğunu söyledi.
Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan ise bu olaydan dolayı şahıs hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.


Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 26 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.


Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.