28 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 28 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

BERNİE SANDERS KOMBİNİNİN BEDELİ: 1.8 MİLYON DOLAR

Geçtiğimiz hafta Joe Biden’ın yemin törenine katılan Amerikalı Senatör Bernie Sanders’ın, yemin törenini izlerken çekilen fotoğrafı sosyal medyada viral olmuştu. Sanders’ın ekibi bu durumu fırsata çevirdi ve üzerinde Sanders’ın somurtkan ve örgü eldivenli halinin bulunduğu baskılı tişörtleri 27 dolardan sweatshirtleri ise 45 dolardan satmaya başladı. Bu satıştan elde edilen para miktarı ise 1.8 milyon Dolar…

YERLE BİR EDERİZ!

Son dönemde nükleer silah konusu ile gündemde olan İran’dan yeni bir açıklama daha geldi. İsrail’in en küçük hatasında Hafya ve Tel Aviv’i yerle bir edeceklerini söyleyen Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Ebulfazl Şikarci bunu yalnızca İsrail için değil tüm dünya için söylediklerini belirtti.

Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Ebulfazl Şikarci

BİLİM KURULU’NDAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA: OKULLARI 15  MART’DA AÇIN

Dün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısında gündeme dair birçok kritik konu görüşüldü. Bu konulardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde okulların 15 Şubat 2021 itibarıyla açılacağı açıklamasaydı. Bilim Kurulu yaptığı değerlendirmeler sonucu açıkladığı tavsiye kararında belirlenen tarihin erken olduğunu Milli Eğitim Bakanlığı’na iletti ve bu tarihin 15 Mart tarihine ertelenmesini istedi. Bilim Kurulu üyelerinin dikkat çektiği bir nokta da öğretmenlerin aşılanmadan okulların açılmaması… Gözler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’da…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

YILIN İLK MGK TOPLANTISI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 2021 yılının ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantı sonunda açıklanan bildiride Türkiye’nin Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını korumakta kararlı olduğu vurgulandı.

Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı

PANDEMİ DÖNEMİNDE PLAK SATIŞLARINDA %40 ARTIŞ

Dünyayı etkisi altına alan pandemi ülkemizde de etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Genellikle evde kalmaya özen gösterdiğimiz bugünlerde beklenmedik satış haberleri art arda geliyor. Son olarak plak satışlarının %40 oranında arttığı açıklandı. Müzik sektöründeki dijitalleşmenin artması dolayısıyla plaklara olan ilginin düşeceğinden endişe eden plakçıların da bu gelişmeyle yüzü güldü. Plakları en çok satılan sanatçı ise Ferdi Özbeğen…

Plak Satışlarında Artış

 ‘SPENCER’ FİLMİNDEN İLK KARE GELDİ. 

Ünlü oyuncu Kristen Stewart’ın, Lady Diana Spencer’ın hayatını canlandıracağı ‘Spencer’ filminden oyuncunun ilk görüntüsü paylaşıldı. 1981 yılında Galler Prensi Charles’la dünya evine giren Diana Spencer, 24 yıl önce vefat etmişti. Hayatı birçok kez dizi, film ve belgesellere konu olan Lady Diana, bu kez 2022 yılında vizyona girmesi planlanan Spencer filmi ile beyaz perdede izleyicilerle buluşacak.  

GİNE KÖRFEZİNDE İLK TEMAS KURULDU

Boden Denizcilik, Gine’de 15 Türk gemiciyi kaçıran korsanların şirketin Almanya şubesiyle temas kurduğunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre mürettebatın durumunun iyi olduğu bildirildi. 

Nijerya açıklarında kaçırılan M/V Mozart adlı konteyner gemisinde korsanlar tarafından rehin alınan 15 Türk denizci hakkında ilk açıklamalar Boden Denizcilik tarafından yapıldı. Korsanlarla iletişime geçildiği belirtilirken, 15 gemi mürettebatının sağlık durumlarının iyi olduğu, yara almadıkları aktarıldı.

BODRUM’DA BİR GÜN DÖRT MEVSİM

Türkiye’nin öne çıkan tatil bölgelerinden olan Bodrum’da gün içerisinde dört mevsim yaşandı. Sabah saatlerinde fırtına ve yağmurla başlayan gün, öğlen saatlerinde yerini güneşli havaya bıraktı. Bodrum’da akşam saatlerinde ise 40 yıl sonra ilk defa Bitez’e kar yağdı. Böylelikle Bodrum bir günde dört mevsimi yaşamış oldu.

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 28 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.