30 OCAK 2021 HABERLERİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 30 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

ERMENİSTAN’DA PROTESTOLAR NÜKSETTİ!

Ermenistan’ın Azerbaycan karşısındaki yenilgisini kabul etmesinin ardından başlayan eylemler sona ermesinden kısa bir süre sonra  tekrardan başladı. Eylemciler istifasını istedikleri Paşinyan aleyhinde sloganlar attı. Başsavcılık binasına girmeye çalışan eylemciler güvenlik güçleri ile çatıştı. Olaylarda zaman zaman polisin eylemcilere sert müdahalelerde bulunduğu gözlemleniyor.

Paşinyan

ALMANYA’NIN ESKİ ŞANSÖLYESİNDEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI: TÜRKİYE’YE İHTİYACIMIZ VAR.

Almanya’nın eski şansölyesi Gerhard Schröder, Avrupa’nın eski gücüne kavuşabilmesi için Türkiye ve Rusya gibi ortaklara ihtiyacı olduğunu söyledi.
Schröder, Türkiye’nin Avrupa’ya karşı bir tavrının olmadığını söyledi. Bu söylemler üzerine “Acaba Türkiye için Avrupa Birliği kapısı mı açılıyor?” sorusu akıllara geldi.

Almanya’nın eski şansölyesi Gerhard Schröder

İKİ  DEVLET TEK MİLLET DEĞİL, TEK DEVLET TEK MİLLET OLMALIYIZ!

Rusya Devlet Başkanı Putin’in üniversiteden yakın arkadaşı olan Azerbaycanlı hukukçu ve önemli iş insanı Prof. Dr. İlham Rahimov:

”Türkiye ile ‘Bir millet iki devlet’ formatından ‘Bir millet bir devlet’ formatına geçilmesi zamanıdır.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. İlham Rahimov

4 ÖTEGEZEGEN KEŞFEDİLDİ

NASA’nın verdiği bilgilere göre İki ABD’li lise öğrencisi, Türk astrofizikçi Tansu Daylan’ın mentörlüğünde 200 ışık yılı uzaklıkta 4 ötegezegen keşfetti.

Ötegezegen keşfedildi.

MANSUR YAVAŞ’TAN ANKARALILARI SEVİNDİRECEK HABER

Uzaktan eğitim nedeniyle internete ulaşma sorunu yaşayan 914 mahalleye ücretsiz internet hizmeti sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şimdi ise 35 meydana tüm vatandaşların yüksek hızlı internete ücretsiz erişimini sağlayacak haberini Ankaralılar ile paylaştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

BU KEZ TOM HANKS’İN FİLMİ ERTELENDİ

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız ünlü oyuncu Tom Hanks’in yeni filminden erteleme kararı geldi. Birçok filmin gösterim tarihinde erteleme yaşanılmasının ardından Warner Bros, ismini sır gibi sakladığı “Elvis Presley” konulu filmini 5 Kasım 2021 tarihinde değil 3 Haziran 2022’de seyirci ile buluşturacak.

Tom Hanks

ŞANLIURFA’DA İSOT MÜZESİ AÇILACAK

Şanlıurfa denildiğinde akla şüphesiz ilk isot gelir. Kent simgesi haline gelen acı pul biberi olan isotu daha iyi tanıtmak amacıyla kurulacak olan müze 2 yıl içerisinde hizmete açılacak. Ayrıca müze Harran ilçesindeki Han El-Barur adındaki tarihi kervansaraya kurulacak.

TARİHTE BUGÜN 30 OCAK 1933: ADOLF HİTLER ALMAN ŞANSÖLYESİ OLDU.

Alman Cumhurbaşkanı Hidenburg seçimlerde çoğunluğu kazanan Nasyonel Sosyalist Partisi lideri Adolf  Hitler’i 30 Ocak 1933 yılında Almanya Şansölyesi olarak ilan etmişti. Hitlerin Şansölye olmasının ardından Nazi Sivil Hücum Kıtaları (SA) Berlin caddelerinde resmigeçit yapmıştı.


Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan 30 Ocak 2021 tarihindeki Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.