ADALETSİZLİK VAR!

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

“Beşiktaş her maç iyi oynamak zorunda değil ama hakemler adaletli maç yönetmek zorunda. Beşiktaş isen her zaman hakemi yenmek zorunda değilsin.”

Antalya maçının zor geçeceğini söylemiştim. Geçen hafta Beşiktaş’ın bu kadar kaosa rağmen Trabzon gibi bir deplasmandan 3 puan çıkartması birilerini baya rahatsız etmiş ki bir hafta boyunca hakem hatası olmayan pozisyonları önümüze ısıtıp ısıtıp koydular. Hakemler daha ilk haftalardan, artık buna hata da demeyeceğim kasti hareketlerle maç sonucuna etki ediyorsa daha 38 hafta var önümüzde, bu lig bitmez. Bir hafta sadece futbol konuşmak yıllardır kayıp olan bir şey, bu ülkenin futbolunda hep saha dışı etkenleri konuşuyoruz. VAR sistemi gelince bir nebze demiştim, artık ekranda görecekler görmedim duymadım durumu söz konusu olmaz. Ama daha kötüye gitti her şey. Skandalların olduğu sezonları gördüm de bu sezon daha bir skandal olacak gibi. Maç önü yazımı editörlerimize gönderdikten sonra bir haber düştü son dakika olarak ‘Antalya kafilesinde 50 kişinin Covid testi pozitif çıktı’ diye. Daha sonra öğrendik ki defalarca test yapılmış ve sadece iki kişinin testi pozitifmiş. Yersen…

   Dün bu sahada testi pozitif çıkan oyuncuların da oynadığı büyük bir gerçek… Test yapmayı kulüplere bırakan TFF, buna karşılık Sağlık Bakanlığı’nın akredite etmediği bir kuruluştan yapılan test sonuçlarını da kabul ediyor. Nerden baksan büyük rezalet…

   İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı. Aynı şekilde beş hakemde de koronavirüs tespit edilmiş. Soruyorum, bu hakemler geçen hafta maç yönetti mi? Yönettiyse saha içindeki oyunculara test yapıldı mı? Bunların karşılık bulması lazım. Yoksa yine diyorum bu lig bitmez.

   İki haftadır Beşiktaş maç sonu açıklamaları yapmaya başladı. Bu olumlu hareket sessiz kalınca maalesef adaletiniz teslim edilmiyor bu topraklarda, bağırıp çağırmanız lazım. Medyanın hoşuna gitmeyecek hareketler bunlar, zaten gitmemiş olacak ki hemen sözde Beşiktaş efsaneleri aleyhe konuşmaya başlamış. Beşiktaş sayesinde hayatta bir mevkiye gelen sözüne itibar edilen insanlar, Beşiktaş’a sırt dönüyor kabul edilemez. Beşiktaş büyük taştır, altında kalırsınız.

   Saha dışı bu kadar olaydan sonra saha içine bir bakalım. Beşiktaş ilk 11’i açıklandığında Ljaic’ in kenarda olması benim açımdan büyük bir hata, Antalya’nın oyun planı belli, kapanacaklar. Elinde böyle kreatif bir oyuncu varken sahaya sürmemek yanlıştı. Beşiktaş’ın dün forveti olsaydı bu maçı kazanırdı. Larin, bu takımın birinci santraforu olamaz. Dün akşam bize bunu yine kanıtladı, sağolsun. Antalya maçın tamamında pasif oynadı, bir pozisyonda tartışmalı bir taç kararı ile oyunu hareketlendirip golü attılar. Bir dakika sonra da net penaltısı verilmedizaten Beşiktaş’ın ve maç berabere bitti. Karamsar olmaya gerek yok, bu oyun daha da gelişecek ve birkaç hafta sonra hakemler bile Beşiktaş’ ı tutamayacak, sadece sabır ve en önemlisi adalet gerekiyor. Unutmayın Beşiktaş her zaman hakemi yenemez. Hakem adil olmak zorunda.

Abone Ol 

Fatih Davut Ejder

8 Ocak 2000’de doğdu. Küçüklüğünden beri bir şeyleri anlatmaya ve sunmaya meraklı, Hukuk Fakültesi öğrencisi, aynı zamanda da açıktan Sosyoloji Bölümü okumakta. Beşiktaş semtini çok seviyor ve hâlinden anlayacağınız sıkı bir Beşiktaşlı.