ASLAN AVRUPA’DA TEKRAR SAHNE ALIYOR

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

Galatasaray, ligdeki Başakşehir galibiyeti sonrası Avrupa macerasında bir diğer ön eleme maçına çıkıyor. İlk turda Azerbaycan temsilcisi Neftçi Bakü ile eşleşen ve zorlanmadan 1-3 gibi bir skorla tur atlayan Galatasaray, şimdi de Hırvatistan ekibi Hajduk Split ile karşılaşacak. Henüz resmi maçlarda puan kaybı yaşamayan ve oynadığı futbolla göz kamaştıran Galatasaray, bu turun da favorisi olarak kabul ediliyor. Hem sportif hem de FPP açısından Avrupa’da mutlak başarı yakalamak isteyen Fatih Hoca ve öğrencileri, sıradaki maçlarına odaklanmış durumdalar. Fatih Hoca maçları teker teker ele alıp, hedefe adım adım ilerlemek ve kaza yaşamamak istiyor. Hem elindeki güçlü rotasyonu değerlendirmek hem de yedek oyuncularını formda ve diri tutmak isteyen Fatih Terim, bu maçta da kısmi bir rotasyona gidecek gibi duruyor. Hafta sonu evinde Fenerbahçe’yi ağırlayacak olan Galatasaray’da bazı isimler dinlendirilecek.

   Fatih Hoca ligdeki maçta Saracchi’nin sakatlanması sonucu risk almamak adına sol bekte Ömer Bayram ile başlayabilir. Sağ bekte Omar’ı derbiye saklayıp Linnes’e forma verilmesi bekleniyor. Bu oyuncular dışında Fatih Hoca’nın elinin daha bol olduğu 3. bölgede de değişiklikler yapması muhtemel. Hem pazarlama açısından hem de as oyuncuların derbi maçına kadar dinlendirilmesi adına; en uçta Mbaye Diagne, sol kanatta Ryan Babel, sağ kanatta Jimmy Durmaz ya da Emre Kılınç’ın görülmesi bekleniyor.  Ligdeki iki maçta da üstün bir performans gösteren Belhanda’nın bu maçta sahada olmaması kuvvetle muhtemel. Fatih Hoca’nın Hajduk Split karşısında skoru eline aldıktan sonra kalan 20-30 dakikalık kısımda kilit rol oynayan oyuncularını derbiye form kazanabilmeleri adına sahaya sürmesini bekliyorum.

Abone Ol 

Yasin Durmaz

Henüz 21’inde, hukuk yoluna düşmüş sıradan bir insan. Armaya sevdalanmış bir Galatasaraylı. Kendi halinde, sıkı bir dost, biraz iyimser ve hedefleri olan bir genç.