ASLAN DERİN BİR NEFES ALDI

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

  Süper Lig’in 6. haftasında deplasmana Erzurum’a giden aslanlar, sahadan 1-2 galip ayrıldı. Kötü hava şartlarının baskın olduğu maç, genel bağlamda kısır geçti. Soğuk hava ve kötü zemin, oyuncuların işlerini zorlaştırdı. İkili mücadelelerin fazla olduğu maçta pozisyon sayısı bir hayli azdı. Maçtan galip gelmesine rağmen aslan sahadan bir kişi eksik ayrıldı. Maçın hemen başlarında ikili mücadele sonucu sarı kart ile cezalandırılan Falcao, yine benzer bir pozisyonla maçın 73. dakikasında ikinci sarı kartı görerek kırmızı kart ile oyundan ihraç edildi. Yaklaşık 20 dakika boyunca 10 kişi oynayan aslan, zafiyet göstermedi ve bulduğu bir iki pozisyonla tehlike oluşturup maçı tamamladı.

Instagram Banner

  1 Gol 1 Asist 1 Kırmızı Kart

   Geldiği günden bu yana eleştiri oklarına hedef olan, gösterdiği performans ile yetersiz olduğu düşünülen ve maaş/performans tablosunda kısmen sınıfta kalan Radamel Falcao, bugün 1 gol 1 asistlik performansı ile maçın adamı olmayı hak etti. Özellikle attığı goldeki kontrolü ve ardından uzak direğe yaptığı zor vuruş izlemeye değerdi. Kırmızı kart ile oyundan ihraç edilen Falcao, kariyerindeki ilk kırmızı kartını görerek kendi adına bir ilk yaşamış oldu. Attığı golü yeni doğan bebeğine adayan Falcao, gördüğü kırmızı kart ile haftaya oynanacak olan maçta cezalı durumda.

   İlk Vitrin

   Sezon başında boşta oyuncu kontenjanından Galatasaray’a gelen Oğulcan Çağlayan, maçın son dakikasında forma şansı buldu. Her fırsatta genç oyunculara olan ilgisini belirten Terim’in, yayıncı kuruluşa verdiği röportajda da genç oyuncuları hazırlamaya çalıştıkları göze çarpmıştı. Son 1-2 haftaya kadar kadroya dahi almadığı Oğulcan’ı önce 21 kişilik kadroya sonra da oyuna alması herkese bir mesaj. Vakti gelen ve hazır olan oyuncuların şu andan itibaren daha fazla forma şansı bulacağını anlayabiliriz.

   Belki yavaş, belki aksak adımlarla ama tam bir inançla yürüyedur ait olduğun yere ANLI ŞANLI GALATASARAY!

Abone Ol 

Yasin Durmaz

Henüz 21’inde, hukuk yoluna düşmüş sıradan bir insan. Armaya sevdalanmış bir Galatasaraylı. Kendi halinde, sıkı bir dost, biraz iyimser ve hedefleri olan bir genç.