ASLAN İRTİFA KAYBEDİYOR!

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

Milli ara sonrası lige dönen Galatasaray, ligde güçlü adımlarla ilerleyen ve an itibariyle bu haftayı lider tamamlayan Alanyaspor karşısında istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Maçın genelinde oyunun eşit dağıldığı ve tarafların risk almadan pozisyon bulmaya çalıştıkları söylenebilir. İki tarafın da etkili ayaklara sahip olması nedeniyle, küçük bir hata büyük sonuçlara sebep olabilirdi; buna mahal vermemek adına genel olarak temkinli bir oyun izledik. Alanyaspor teknik direktörü Çağdaş Atan, Galatasaray karşısına fazla hücumcu bir dizilişle çıktı ve buna rağmen hata yapmayarak geçer not aldı.

Instagram Banner

Hücumda Değişiklik

   Galatasaray’da, ilk haftaların güzel oyununu getiren kadroda önemli değişiklikler gördük. Belhanda ve Feghouli yerine Babel ve sakatlıktan dönen Emre Akbaba’yı tercih eden Fatih Terim, ilk yarıda istediğini almayı başaramadı. Emre Akbaba’nın sakatlık sonrası etkisiz oyunu, orta alandaki boşluk ve oyunun istediği “regista” rolüne bürünecek bir oyuncunun bulunamaması gibi sebeplerle hücumda üretkenlik sıkıntısı yaşandı. İlk yarının sonlarında, sahada en güvenilen isimlerden olan Etebo’nun ikinci sarı kart sonrası kırmızı kart görerek oyundan atılması, felaket senaryosu olma yolunda bir adımdı.

Umut Veren Değişiklik

   Aslan ikinci yarıya yaptığı değişikliklerle daha etkili girdi. Geride temkinli bekleyip, bulduğu pozisyonlar ve kazandığı duran toplarla karşı kalede daha etkili olmaya başladı. Bir anlığına da olsa 10 kişi ile bulduğu golün sevincine boğulan aslanlar, VAR’dan gelen uyarı ile golün iptali sonucunda hayal kırıklığı yaşadı. Karşılıklı her iki kalede tehlikeler devam ederken, maçın son dakikalarında; geçen yılın ilk yarısında Galatasaray ile Konyaspor arasında oynanan maçtaki, bilardo topu gibi oradan oraya çarparak kaleye giren gole benzer bir gol ile sahadan mağlup ayrıldık.

Sorunlar Diz Boyu

   Aslan son 3 haftadır galibiyet yüzü göremiyor. Liderlik beklediği ayaklardan istediği sorumluluğu ve oyunu alamayan Fatih Terim sıkıntıda. İstediği transferlerin yapılmamış olması ve üstüne eldeki oyuncuların yetersiz performansı, tecrübeli hocanın bir hayli canını sıkıyor. 

   Karanlığın en yoğun olduğu vakit, güneşin doğmaya en yakın olduğu vakittir. En kötü gün bugünse, bugün de ve bundan sonraki gün de yine son sesle her zerremizden fışkıran inançla: yine de GALATASARAY!

Abone Ol 

Yasin Durmaz

Henüz 21’inde, hukuk yoluna düşmüş sıradan bir insan. Armaya sevdalanmış bir Galatasaraylı. Kendi halinde, sıkı bir dost, biraz iyimser ve hedefleri olan bir genç.