EH BE BEŞİKTAŞ!

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

“Sahada aynı takımdan olduğuna inandığım 11 adam, 90 Dakika boyunca süren bir panik, 3 atak 3 gol ve mağlubiyet, mağlubiyet, mağlubiyet…”

Maçın özeti yukarıdaki cümlelerim de saklı .Uzun zaman sonra tekrar ayağınıza kadar gelen Şampiyonlar Ligi şansını bu kadar kolay şekilde elinizin tersiyle itemezsiniz. Büyük takım kimyasına aykırı bir durum bu, hele de bu kadar büyük bir ekonomik krizin içerisindeyken…

Bu maçın sonucunun bir çok sorumlusu var elbette özellikle ama en büyük sorumluluk alması gereken,transfer komitesidir. Takımdan giden oyuncuların yerini doldurmaya yönelik ağır hareketleri ve üstelik sezon sonu bir çok oyuncunun ayrılacağını bile bile ladese düşmeleri Beşiktaş’a 130 milyon TL’ye mal oldu.
İkinci büyük sorumluluk ise sayın başkana yüklenir. Geldiği günden beri verdiği özveri maddi ve  manevi destek sorgulanamaz ama kulübü kenetlenme ve iç eleştirileri bastırma konusunda biraz ağır kalıyor. Kulüpler şirket yönetmeye benzemez. Kendi şirketinizde işi ehline bırakabilir ondan sadece bilgi alabilir ve işlerinizi bu yolla halledebilirsiniz. Ama bir kulüp başkanıysanız tabiri caizse alınan nefesten bile haberiniz olmak zorunda…

Bu maçın sonucunda  yönetimin kafasında transferle alakalı acaba yapılmasa da olur mu? düşüncesi tamamen yıkılmıştır ve açık şekilde transfere ihtiyaç olduğunu onlarda daha net şekilde anlamışlardır diye düşünüyorum.

Bu maç özelinde en az eleştiri Sergen Yalçın’a yapılır. Maça Oğuzhan ve Dorukhan ile başlaması gerekiyordu. Bu iki oyuncu madem 45 dakika oynayacak kadar kondisyona sahipti de neden ilk yarıda bu oyuncularla oynanmadı? Burada Atiba Hutchinson’a fazla güvenmesi bu hamleleri geç yapmasına veya yapmamasına neden olmuş olabilir. Lakin Atiba da artık 37 yaşında ve bütün bir sezonu kaldıracak durumda değil.

İkinci olarak da Lens sağbek oynayacağına sol bek performansını ilk maçı da olsa beğenmediğim N’Sakala sağ beke çekilip Rıdvan sol bekte oynayamaz mıydı? Keza hoca Welliton için Fatih Aksoy’un gidişine izin verdi. Fatih Aksoy bu maç özelinde sahadaki defans oyuncularından daha mı az mücadele ederdi? Bunlar da hocaya sorulacak sorular benim tarafımdan en azından…

Sergen Yalçın’ın sadece bu maç özeli değil genel olarak kadro için  şuana kadar gözle görülür hareketi genç kaleci Ersin’e eldivenleri teslim etmesidir. Zira dün kalede Ersin oynamasa şuan çok daha ağır şeyleri konuşuyor olacaktık.

Bu soruları maçtan sonra sormak, eleştirileri yöneltmek belki çok kolay ama bu eksikleri giderilmezse bu takım UEFA Avrupa Ligi  gruplarına bile kalamaz.

Süperlig oynanmaya başlayınca de elimizi dizimize çok vururuz. Eğer şampiyonluk isteniyorsa Sergen Yalçın’ı istediği ayarda oyuncuların alınması ve ondan sonra hocanın arkasında bir sezon boyunca ne yaparsa yapsın durulması lazım.

Aksi takdirde….

Abone Ol 

Fatih Davut Ejder

8 Ocak 2000’de doğdu. Küçüklüğünden beri bir şeyleri anlatmaya ve sunmaya meraklı, Hukuk Fakültesi öğrencisi, aynı zamanda da açıktan Sosyoloji Bölümü okumakta. Beşiktaş semtini çok seviyor ve hâlinden anlayacağınız sıkı bir Beşiktaşlı.