FENER VİRA BİSMİLLAH

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

    7 denizin son ihtişamlı hükümdarı büyük Baroni’den sonra gelenekselleşen bir balık avcımız olmadı. O dönemlerde herkes şu iki şeyi çok iyi biliyordu: Baroni’nin Trabzon’a gol atacağını ve Fener’in sahadan 3 puanla ayrılacağını. Geçen sene işler biraz değişse de bu sene her şey normale dönmüş gibi. Yeni bir avcı için tahminim Sosa. Trabzon’dayken, Beşiktaş ağlarına bıraktığı gol gibi bundan sonraki maçlarda hamsi avcımız Sosa olacaktır.  Bence bu maç golü var. Bizim yeni avcı adayımız bir yana, Trabzon geçen sezon şampiyonluğu kıl payı kaçırmanın etkisini atamamış gibi duruyor. En büyük eksikliği gol yollarında yaşayan Trabzon, şüphesiz en çok Sørloth’un yerini dolduramamanın eksikliğini yaşıyor.

   Bir yanda orta sahada da Sosa’yı Fener’e kaptıran ve hâlâ o istikrarı sağlayamayan Trabzonspor, diğer yanda ligin en kaliteli orta sahasına sahip Fenerbahçe. Oyun genelinde orta sahada top tutan, pas yapan, daha çok topla oynayan ve pas yüzdesi rakibine göre daha iyi olan Fenerbahçe olacaktır. Kapanan bir savunma modeliyle sahaya çıkacağını tahmin ettiğim Trabzonspor ise kontra ataklarla gol bulmaya çalışacaktır. 

   Akan oyunda gol bulamayan Fenerbahçe, duran toplarda başarılı isim Uğurcan Çakır’a; kontra ataklarla gol arayacak olan Trabzon da Altay Bayındır’a karşı mücadele edecektir desek yanlış olmaz. Ligin farklı özelliklerde en iyileri ve gelecek vadeden oyuncuları arasında gösterilen bu iki isim; farklı kalelerde, en iyi oldukları pozisyonlarda kalelerini gole kapatmaya çalışacaklar. Fenerbahçe kazanmak için akan oyunda gol bulmak zorunda. Kaç haftadır ısrarla aynı şeyi tekrarlıyorum. Trabzon gibi bir takıma karşı oynarken akan oyunda gol bulmanın önemini bir kez daha anlayacağız. Kapanan savunmaya karşı ya bireysel yeteneklerle adam eksiltip sayı bulmaya çalışmanız gerekir ya da uzaktan şutlarla kaleyi yoklamanız. 

Instagram Banner

   Duran toplarda ve uzaktan gelen şutlarda Uğurcan’ın başarısı yadsınamaz. Trabzon her ne kadar o geçen sezonki havasından uzak olsa da ligin iyi kapanan takımlarından biri durumunda. Bu yüzden orta sahada Sosa’ya çok büyük iş düşüyor. Takımı yönlendirmeli ve o oyun zekâsını takımla birlikte sahaya yansıtmalı. Diğer taraftan, Trabzon da karşı karşıya pozisyonlarda geçit vermeyen Altay’a karşı bulduğu pozisyonları gole çevirmek zorunda. Geçen yıllardaki gibi saha dışı olayların değil, güzel futbolum konuşulduğu; sakatlık olmadan tamamlanan bir derbi olması dileğiyle. Vira bismillah!


Tüm Spor yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Abone Ol