FENER’E RENK GELDİ

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

   Sezona iki eski bekini alarak başlayan Fenerbahçe’de, bu oyuncuların nasıl bir performans göstereceği merak konusuydu. Geçen senelerde HAK ve Dirar’ı izleyen seyircilere Caner ve Gökhan ilaç gibi geldi. 5 haftalık performansına 3 asist sığdıran Caner, formayı pek kaptıracak gibi gözükmüyor. Gökhan’ın yokluğunda Göztepe karşısında forma şansı bulan Nazım ise, savunmada verdiği açıklarla Gökhan’ın gerisinde bir performans sergiledi. İlerleyen haftalarda bu açığını kapatarak Gökhan’la forma yarışına girebileceğini düşünsem de bu hafta tatmin edici bir performans sergilediğini söyleyemiyorum.

   Milli takımda ve Fenerbahçe’de yükselen performansıyla Ozan Tufan, bir sonraki transfer döneminde Avrupa takımlarının transfer listesinde kendine yer bulacak ve iyi bir rakama transferi gerçekleşecektir.  Şutu olan, dikine oynayan, fizik olarak sahada ayakta duran bir Ozan izliyoruz. Bu haftaki güzel oyununu da klas bir asistle süsledi. Sosa’nın daha gelirken orta sahada takımı yönetecek maestro olacağı zaten konuşuluyordu. Trabzon’da da bunları yapan Sosa’nın, fiziksel olarak toparladıkça performansı daha da artacaktır. Pelkas, Alex ile aşina olduğumuz serbest adam rolünde. Sahanın her yerine giden ve şut kabiliyeti olan Pelkas, bizim sarı civciv Stoch’a benzemesiyle taraftarın gönlüne taht kuracaktır.

   Zevkli, bol gollü ve pozisyonlu bir maç izledik. İki iyi kaleciye sahip takımın karşılaşmasında 5 golün çıkması bunu gösteriyor. Gol kadar pozisyon da olan bir maçtı. Aldığımız 3 puan haricinde sahada oynadığımız oyun da ümitlerimizi yeşertiyor. En başından beri, takımın zamana ihtiyacı olduğunu söylüyoruz. Haftalar geçtikçe fener ışığı daha da parlıyor ve Fenerbahçe geçen haftaki oyunun üzerine koyarak devam ediyor. Şu an tek sıkıntı akan oyunda az gol bulamamız oldu. Genelde duran toplardan bulduğumuz goller bizi taşırken bunun yanına akan oyunda da skor üretmek gerekir. Takımda oyuncuların gol dağılımında çeşitlilik olması, şampiyon takımların hemen hepsinde görülen bir özellik. Günümüz futbolunda artık gol sadece forvet oyuncularıyla bağdaşmamaktadır. Orta saha ve kanatların da skor üretmesi, takım adına artı bir puan.

Instagram Banner

   Cisse’nin ve Samatta’ın tabiri caizse boş kaleye kaçırdıkları goller nazar boncuğu olsun. Hakemlerden konuşmayı pek sevmem ama bu hafta artık bardağı taşıran son damlaydı. Hep sorulan bir soru var: VAR neden var? Gözü olan bir insan o pozisyonun penaltı olmadığını bilir. O pozisyonun penaltı olmadığını Tibet’teki keşişlere, ermişlere, hacılara sormaya gerek yok. Onu geçtim VAR’a bakmaya bile tenezzül etmemesi tamamen bir rezalet. Penaltıyı alan Tripic’i kutlarım, bu seneki Oscar’ın en büyük adayı. Her ne kadar haksız bir gol yemiş olsa da takımın toparlanıp öne geçmeyi bilmesi yine artı puan. Geçmiş sezonlarda gol yediğinde dağılan, oyundan kopan bir Fenerbahçe izlerken; bu sezon o takımın olmaması umut verici.

   Uzun bir lig maratonu olsa da umarım sezon sonu şampiyon kapatırız.

Abone Ol