GÜZEL BAŞLADIK FENERBAHÇE’M

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

   Birisine nefretimiz ne kadar büyükse sevgimiz de o denli derin olmuştur. “Kız olursa gönül erkek olursa Gökhan.” diyecek kadar seni seven taraftarları bırakıp gitmen çok ağırdı. Yine de geçen zamana ve başka forma altında görmemize rağmen ön direkteki kafalarını özlediğimiz Gökhan Gönül’den geldi bu sezonki ilk golümüz. ÇAYKUR Rizespor karşısında 1-0 geriye düştüğümüz karşılaşmayı 2-1 kazanmayı bildik. Ersun hoca’nın Fenerbahçe’si gibi koşan, istekli, hırslı, dinamik ve coşkulu bir Fenerbahçe’nin sinyallerini verdi Erol Hocanın öğrencileri.

    Rize maçı için bir kaç oyuncuya parantez açmak istiyorum. Ferdi; gelecek vaat eden, taraftar ve yönetimin çok şey beklediği bir oyuncu. Teknik yönü bakımından susup sadece izlenecek kadar iyi olsa da fizik olarak çok geride. Bununla birlikte yediğimiz golde hem fizik olarak yetersiz olduğunu hem de daha pişmesi gereken bir oyuncu olduğunu gösterdi. Karara itiraz yerine oyuna devam etmesi ve en azından rakibini kovalayıp rahatsız etmesi gerekirdi. Serdar Aziz ise Lugano, Egemen ve Bruno Alves’i izleyen bu taraftara göre çok yumuşak kalıyor. Kaçırdığı adamlar ve yaptığı hatalar, gelirken oluşturduğu tüm beklentilerin boşa olduğunu gösterdi. Yeni stoperler hazır olunca sakatlık yaşanmadığı takdirde rotasyonda bile forma şansının zor olduğunu düşünüyorum. Sosa, ekselanslarına yol açın. Tam bir kıyas mümkün olmayacağı bilinciyle birlikte Alex ve Emre’de gördüğümüz futbol aklı bu sene Sosa üzerinde kurulacak gibi. Rize maçında daha tam hazır olmadığı için çok süre alamasa da hazır bir Sosa, hem 11 hem de yedekten gelerek Fenerbahçe’mize çok şey katacaktır. Thiam, çok verimli bir hazırlık dönemiyle birlikte takımda hiç sırıtmadı. Caner ve ortaları için söylenecek tek şey özlediğimiz. Penaltıyı kaçırması bir nazar boncuğu olsun diyelim ama Sosa yokken takımın bir penaltıcısı olması gerektiğini umarım Erol Hoca da anlamıştır.

   Takımın hazır olması için süreye ihtiyaç olduğu Rize maçında da kendini gösterdi. Yine de coşkulu bir oyun ve 3 puanla lige başlamak mutluluk verici. Her şeye ve herkese rağmen ‘’Yaşa Fenerbahçe’’.

Abone Ol