İYİ Kİ VARSIN 23 NİSAN!

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 1 Dakika ∎

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bir bayramdır. Çocuklar tarafından her sene 23 Nisan’da okullarda ve sokaklarda kutlamalar yapılır. Ancak 2020 yılının başlarında covid19 (Korona) virüsü salgını çıktı. Dünya’da hem de Türkiye’de kutlamalar yapılamadı.

     Bu bayram gerekçesiyle 1 günlük tatil ilan edilir. Bu kutlamaların en güzel yanı insanların genelinin bir araya gelmesidir. Ben de okulumda olan kutlamalarda yer almıştım.

Dünya’nın dört bir yanından çocuklar 23 Nisan’da Türkiye’ye gelir. Japonya, Güney Kore ve Almanya gibi Türkiye ile ilişkileri iyi olan devletler bu bayramı kendi ülkelerinde kutlamaya izin vermiştir.

     Atatürk 23 Nisan’ı biz çocuklara armağan ederken eğlenmemizi, mutlu olmamızı istemiştir. Ancak amacı sadece bu değildir, biz çocuklar ülkenin geleceği olduğumuz için de 23 Nisan’ı bizlere armağan etmiştir. 23 Nisan’da elbette eğleneceğiz ama ülkenin geleceği olduğumuzu da bileceğiz. 

     Bu sene dediğim gibi virüsten dolayı okullarda kutlamalar yapılamasa bile bizler evlerimizde camlara bayraklar asarak Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bu güzel günü yaşatmalıyız. Hem sadece çocuklar değil büyükler de bu anlamlı günü kutlamaya eşlik etmeliler. Yaşasın 23 Nisan! İyi ki varsın!

Twitter Banner - Specter Medya

Abone Ol 

Alper Üründü

Merhaba, ben Alper Sabri Üründü. 10 yaşındayım ve ortaokula geçtim. Kastamonuluyum. Kalabalık ortamlarda sosyalleşmeyi severim. Zevk aldığım şeylerden biri de futbol oynamaktır ve telefonla uğraşmayı da severim.