KARAGÜMRÜK YANDI

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

   Vedat sonrası forvet hattı, Fenerbahçe için soru işaretiydi. Samatta’nın gelişi heyecan uyandırdığı kadar varmış. Bizim kara oğlan ödenen 6 milyon £ bonservisi hak edecek gibi duruyor. Attığı iki güzel gol ve oyunda kaldığı süre boyunca bir forvet nasıl olmalı sorusuna yanıt verdi. 

   Geçen senelerde izlediğimiz bekler (?) bir yana, Gökhan ve Caner bek kavramını bir kez daha hatırlattı Fenerbahçeli taraftarlara. İki bekin yaptığı bindirmeler, yapılan isabetli ortalar takım oturduğu zaman gelecek güzel futbolun habercisi konumunda. Çizgiden gelebilecek ortalar, gelecek gollerin habercisi. 

   Geçen senelerde duran toplarda çektiğimiz sıkıntının gelen transferle çözüldüğünü söylemiştik. Bu senenin sıkıntısı akan oyunda gol bulmaktı, golleri hep duran toplardan buluyorduk. Akan oyunda gelen golle birlikte yavaş yavaş bu tür goller görecek olmanın beklentisi içine girdik, daha da fazla göreceğimizi düşünüyorum. 

   Form tutan Sosa ile birlikte orta sahadaki yaratıcılık sorunu çözülmeye başladı. Buna rağmen takımda çalım atabilen, oyuncu eksiltebilen futbolcu konusunda sıkıntı yaşanıyor. Takımda en çok oyuncu eksilten Caner’in bile bir adet başarılı çalımı var. Çözülmesi gereken sorunlardan biri de bu. 

   Thiam kanatta çok yetersiz kaldı onun yerine Ferdi başlayabilirdi. Orta saha ve bekler arasındaki verkaçlar, kenarlara atılan uzun paslar futbolun içinde olan basit ve bir o kadar karmaşık olaylardır. Beklerimiz ve orta saha oyuncularımız uyum yakaladıkça bunları daha fazla göreceğiz. Stoperlere nazar değdi. Lemos’un yaptırdığı 2 penaltı ve verilen 2 sarı kart sonrası gelen kırmızı kart haklıydı. Lemos için şansız bir maç oldu. 

   2. penaltıda Karagümrük beraberliğe yaklaşsa da kalede Altay Bayındır vardı. Ligin en iyi kalecilerinden olan Altay, karşı karşıya pozisyonlardaki başarısını penaltıda da gösterdi. Her ne kadar yan toplarda eksiği olsa da kalede güven veriyor. Yaptığı kurtarışla maçı kurtaran adam konuma geldi. Başka bir ifadeyle; Samatta Karagümrük’ü yakacak odunları taşıdı, Altay kibriti çaktı. 

   Geçen haftanın lideri, bu haftanın maç fazlasıyla liderine kaybetti. Maç önündeki yazımda ilk yarıda gelecek bir golde skoru 3-1 olacak şekilde tahmin etmiştim. Bunun nedeni, golü yedikten sonra Karagümrük’ün kapalı savunmasını biraz daha açacak ve en azından beraberlik golü için yüklenecek olduğunu düşünmemdi. Nitekim öyle de oldu. İlk gol sonrası pozisyonlar arttı ve biraz daha maça hareket geldi. Tolga girene kadar daha derli toplu bir Fenerbahçe izlerken, Tolga ile birlikte yalpalayan bir takım görüntüsü verdi. 

   Cisse’nin süre alması, yeni transferlerin on birde kendine yer bulması ve alınan 3 puanla birlikte daha moralli bir Fenerbahçe var artık. Bu takıma daha Perroti eklenecek. Süper Lig’e verilecek milli maç arası Fenerbahçe için güzel bir şans. Takım biraz daha alışır birbirine. Ara sonrası dönüşte güzel bir Fenerbahçe izlemeye hazır olun.

Instagram Banner
Abone Ol