KARTAL KANATLANIYOR

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

“Beşiktaş’ın galibiyeti öyle bir dengelerini bozdu ki herkes yorum yapmaya başladı. Ama bu sadece başlangıç. Sergen’li Beşiktaş gümbür gümbür geliyor.”

   Beşiktaş son yıllarda ligin ikinci yarısında daha etkili, göze hoş gelen ve sonuç odaklı bir futbol oynuyor fakat bilen bilir, bu ligde seri galibiyetler almanız lazım ki hem diğer takımlara “Ben şampiyonluğun en güçlü adayıyım.” diyebilin hem de psikolojik olarak üstünlüğü ele alın. Bu sezon da aslında diğerlerinden pek farklı bir sezon başlangıcı yapmadı Beşiktaş. Yine kronik olarak geç gelen transferler olsun, kulüp içi dengeleri ayarlayamamak olsun aynı sıkıntılarla sezona başladı. Paok yenilgisi ile her şey kötüye gidecek derken; bir Trabzonspor galibiyeti, üstelik bu galibiyetin sağ bek ve forvet transferi daha yapılmamışken gerçekleşmesi camianın üzerindeki kara bulutları dağıttı. 

   Bu haftaki Antalya maçı çok kritik, Trabzonspor maçından daha zor bir maç olacağını düşünüyorum. Futbol otoriteleri dâhil herkesin gözü kulağı bu maçta olacak. Maç hakkında yorumlarıma geçecek olursam, takım ciddi manada oturdu. Oyun olarak iki üç hafta sonra tam Beşiktaş futbolunu görmeye başlayabiliriz. Hafta içi Josef De Souza takıma katıldı ki klasını konuşmaya gerek yok, herkes Fenerbahçe’de nasıl top oynadığını biliyor. Henüz daha lisansı çıkmadı, kulübe yakın kaynaklar fiziksel olarak hazır olmadığı için şu anlık lisansını çıkartmak istemiyorlar. Yine bir başka transfer Montero’nun da lisansı henüz çıkmadı, bunun sebebi de Beşiktaş’ın yabancı kontenjanın dolu olması. İlerleyen günlerde yabancılardan gidenler olacak ve lisansları çıkacaktır.

   Antalya cephesine bakacak olursak ilk maçlarını 2-0 gibi net bir skorla kazanarak lige galibiyetle başladılar. Antalya hücum hattı Beşiktaş’a tehlike oluşturacaktır. Amilton ve Jahovic’e dikkat!

   Son olarak hakemlere değinmeden olmaz. Üzerlerinde bu kadar baskı olmasının sebebi gördüklerini çalmamaları, kendilerine adil maç yönetmeyi tavsiye ediyorum. Bu durumda gazetelere manşet olmayacaklarını söyleyebilirim. Aksi halde iyi de olsa kötü de olsa günah keçisi olacaklar. 

   Keyifli bir futbol izlemek dileğiyle…

Abone Ol 

Fatih Davut Ejder

8 Ocak 2000’de doğdu. Küçüklüğünden beri bir şeyleri anlatmaya ve sunmaya meraklı, Hukuk Fakültesi öğrencisi, aynı zamanda da açıktan Sosyoloji Bölümü okumakta. Beşiktaş semtini çok seviyor ve hâlinden anlayacağınız sıkı bir Beşiktaşlı.