KORKULARIMIZA DAİR

▫ Tahmini okuma süresi: 2 dakika ▫

    Hepimiz bir şekilde hayatlarımıza devam ediyoruz. Okulumuzla, işimizle, ailemizle, arkadaşlarımızla ve duygularımızla. Duygularımız, kontrolsüz bir biçimdeyken yaptıklarımızla; aslında kim olduğumuzu açığa çıkaran, maddeden uzak şeyler haline bürünüyor.

   Mutlu olduğumuzda veya üzüldüğümüzde mimiklerimizin gösterdiği ifadeler, sinirlendiğimizde yaptığımız beklenmedik hareketler veya korktuğumuzda yaşadıklarımız… Korku anında kendimizi rahatlatmak için her şeyi yapabiliriz belki de. Peki ya korku duygusunu anlık değil de yaşanabilecek en derin anlamlarından biriyle ele alırsak? Korku denilince akla ilk gelen genelde beklenmedik şeyler veya oluşan fobiler sonucunda gündelik yaşamımızda verdiğimiz tepkiler oluyor. Bunların hepsi bir kenara, süreklilik oluşturabilecek bir korkumuz olabilir mi?

   Çok sevdiğiniz birinin sizi terk etmesinden ve bunun sonucunda onsuz yaşamaktan korkuyor musunuz? Eğer evet diyorsanız, siz de kontrolü kaybetmişsiniz demektir. Zaman geçtikçe kontrolü ele almanız ve hayatınız akıp giderken sizin de ona katılmanız gerektiğini düşünmeye başlayabilirsiniz. İşte bunu düşündüğünüz zaman “korkmayın” çünkü bundan sonra duygularınızla yani kendinizle barışmayı deneyebileceksiniz.

Instagram Banner

   Tüm bunları yaşamasanız bile hissetmenizi sağlayan bir şarkı var, “Korkularıma Dair”. Sokrat St’nin 2016 yılında çıkardığı Kahve, Kağıt ve Kalem albümünde yer alan şarkının müziği Zafenatpena imzası taşırken, mixing ve mastering işlemleri Hasan Azze tarafından yapıldı. Sokrat St’nin tek başına kapandığı dünyası içerisinde hayalleriyle yaşamasını betimleyen klibin yönetmenliğini ise Zeus Kabadayı üstlendi.   

Şarkının en beğendiğim yerini bırakarak sözlerimi tamamlıyorum:


  Değeriniz yok artık yazdığım en çirkin şiir kadar
  Nerde dostlar, nerde arkadaşlar abi?
  Artık etrafımda başka başka tip insanlar
  İnancım yok aşka maşka!
  Yok la şaka
  Dönebilsem keşke başa…

Korkularıma Dair

Tüm Blog yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Veysel Demirel

Veysel Demirel

16 Kasım 1999’da doğdu. Matematik – Bilgisayar Bilimleri ve Felsefe öğrencisi. Kendini bildiğinden beri araştırmayı, neden ve nasıl sorularını sormayı çok seviyor. Hiphop kültürünün takipçisi ve Türkçe Rap hayranı.