REHAVET VE YORGUNLUK ASLANI ELEDİ

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final turunda evinde Alanyaspor ile karşılaşan Galatasaray sahadan 2-3 mağlup ayrılarak kupadan elendi. İlk yarıyı 0-2 geriden kapatan ve ikinci yarının ilk dakikalarında yediği gol ile 0-3 geri düşen Aslan ne kadar saldırsa da gerekli skoru bulamadı ve sahadan 2-3 mağlup ayrıldı.

FATİH HOCADAN HATALI TERCİHLER

Yoğunlaşan lig fikstüründe artan maç sayıları ile yorgun oldukları göze batan oyuncular sahada mücadele ederken zorlandılar. Fatih Hoca oyuna müdahale edene kadar skor zaten 0-2 olmuştu bile. Taylan, Donk ve Belhanda’nın derbiden yorgun çıkmaları Babel’in sağ kanattaki eksik oyunu ve defansif anlamda Yedlin’e yardımcı olmayışı Aslan’ın maçı kaybetme sebeplerinin başında geliyordu.

Yedekte hazır bekleyen Kerem, Luyindama, Etebo, Ömer ve Emre Akbaba maçın ilk 11’inde tercih edilebilirdi.

YENİ TRANSFERLERDEN ETKİLİ OYUN

İkinci yarının başında değişiklikler ile oyunu eline alan Galatasaray’da yeni transferler adeta mağlubiyeti unutturdu. Forveti Mostafa Mohammed’in attığı golün yanı sıra direkten dönen topu  ve kazandığı hava topları, Onyekuru’nun kanat bindirmeleri ve direkten dönen topu ve Gedson Fernandes’in daha ilk maçında gol ile buluşması ve ikinci bölgedeki etkili oyunu bir nebze de olsa teselli oldu. 

TEK POZİTİF DURUM

Sıkışık lig fikstürüne bir de kupanın eklendiği bu zor dönemde kupadan elenip fikstürde 2 maçı eksiltmek tek teselli olarak görülebilir. Ancak yine de alternatifi olan kadronun kupadan elenmesi Fatih Hoca’yı bir hayli kızdırmış durumda. Sahadan galibiyet ile ayrılması durumunda sadece 2 maçı kalacak olması ve yolun sonunda kupa olması sebebiyle bu kulvarda da devam etmek istediğini  fazlasıyla belli eden Terim, hayal kırıklığına uğramış durumda.

Abone Ol 

Yasin Durmaz

Henüz 21’inde, hukuk yoluna düşmüş sıradan bir insan. Armaya sevdalanmış bir Galatasaraylı. Kendi halinde, sıkı bir dost, biraz iyimser ve hedefleri olan bir genç.