BU SEZON DA SALDIR GALATASARAY

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

“Fatih’in aslanları ligde kayıpsız devam etmek istiyor.”

   Son şampiyon Başakşehir ve lige sağlam bir oyunla giriş yapan, geçen yıl pandemi sebebiyle ligi hüsran bir sıralamada bitiren Galatasaray. Neftçi Bakü deplasmanından galibiyetle dönen Fatih’in aslanları ligde kayıpsız devam etmek istiyor. Henüz ikinci haftadan Başakşehir deplasmanına çıkmak her ne kadar riskli gibi görünse de bu sezon resmi olarak çıktığı iki maçtan da 3-1 gibi net bir skorla ayrılması, Galatasaray taraftarına ve sahaya çıkacak olan 11’e özgüven sağlıyor. Ayrıca Fatih Hoca’nın sahaya sürdüğü yeni formasyon ve oyunculara verdiği direktiflerle bizlere sunduğu futbol, göze hoş geldiği kadar modern futboldan da kesitler sunuyor.

   Geçen yılın şampiyonu Başakşehir’in lige iyi başlayamamasına rağmen şampiyon kadrosunu koruduğu ortada. Fatih Hoca bu maça Gaziantep maçına çıktığı kadroyu koruyarak başlayacaktır. Zira üstün orta saha performansı ve bol pozisyon üreten kadroyu bozmak isteyeceğini düşünmüyorum. Birkaç istisna dışında aynı kadroyu sahada görmemiz kuvvetle muhtemel. Yaşadığı uzun sakatlığın etkilerini henüz atlatamayan ve her iki resmi maçta da sallantıda olan Luyindama ile ligin ilk haftasında her ne kadar iyi bir performans göstermiş olsa da sahada ne vereceği belirsiz olan Belhanda’yı ilk 11’de göremeyecek olmamız fazlasıyla muhtemel. Ligin üçüncü haftasında sahamızda ağırlayacağımız Fenerbahçe derbisine daha kuvvetli ve dinamik bir orta saha kurgusuyla çıkmayı hedefleyen Fatih Hoca, o maça kadar form kazanmasını istediği Etobo’yu, Başakşehir maçının ilk 11’ine yazması çok olası görünüyor.

   Her ne kadar Başakşehir ligin ilk haftasından mağlubiyetle ayrılmış olsa da ikinci ve üçüncü bölgedeki usta ayaklarıyla tehditkâr bir yapıya sahip. Maç içerisinde top kaybı oranı yüksek olan ve Başakşehir karşısında 8 numarada yumuşak bir oyuncu olarak kalan Belhanda’nın, orta sahayı daha sert bir şekilde elinde tutmak isteyen Fatih Hoca’nın oyun planında yerini Etebo’ya bırakması bekleniyor. Neftçi Bakü karşısına kısmen rotasyonlu bir kadroyla çıkan Galatasaray’ın bu maça verdiği önem ortada. Pazar akşamı Fatih’in aslanlarını galibiyetin verdiği 3 puanın sarhoşluğuyla görmek dileğiyle. Bu yolun sonu şampiyonluk, bu yolun sonu 23! Zaferler senin ruhunda var, SALDIR GALATASARAY!

Abone Ol 

Yasin Durmaz

Henüz 21’inde, hukuk yoluna düşmüş sıradan bir insan. Armaya sevdalanmış bir Galatasaraylı. Kendi halinde, sıkı bir dost, biraz iyimser ve hedefleri olan bir genç.