SON İHTAR!

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 2 Dakika ∎

“Üst üste aynı şeyi yapıp farklı bir sonuç beklemeyi marifet sananların yönettiği bir futbolu izlemek her geçen gün beni daha fazla yoruyor.”

Maç yazımı maç sonu yazdım. Maç bitmeye yakın yazımı yazsaydım tekrardan yazmam gerekebilirdi. Başlangıcı ve bitişi tamamen farklı  olan bir maçı izledik bugün…

Instagram Banner

21 günlük milli ara üstüne Beşiktaş’ın 5.haftayı bay geçmesi, Beşiktaş’ın bir ay resmi maç yapmaması anlamına geldi. Bunun üzerine TFF’nin maçı Pazartesiye kapanış maçı olarak koymasının, takımı olumsuz etkileyeceği kanısındaydım. Öyle olmadı, gayet pas yapan ne oynadığını bilen bir takım görüntüsü çizdi Beşiktaş. Atiba-Aboubakar resitali ile 2-0 öne geçen Yeni transfer Rosier’in asistiyle Larin ile 3-0’lık bir skoru yakaladı. Ghezall de bugün gerçekten kumaşının kaliteli olduğunu, iyi bir ofansif denklemde çok iş yapacağını gösterdi. Beşiktaş taraftarı skorun ve iyi oyunun tadını çıkartmaya başladığında kâbus başladı. Beşiktaş önce 10 kişi kaldı. Josef bugünün kusursuz isimlerinden bir tanesiyken rakibine yaptığı müdahale sonucunda kırmızı kart gördü. Bugün savunma iyi oynadıysa bunda Josef çok büyük pay sahibidir. Zaten oyundan atıldıktan sonra yenen iki gole bakarsanız bunu gördük. Wellinton’un yanlış transfer olduğunu kabul edip bir an önce Montero-Vida ikilisini sabitlemek gerekiyor. Yoksa Beşiktaş bugün üç puanı alsa da diğer maçlarda bu kadar şanslı olmayacaktır. 

Son İhtar
Son İhtar

Sergen Yalçın’ın sezon başından beri saha kenarındaki varlığı ve hamleleri sorgulanıyor. Sanki zorla onu orada tutuyorlarmış hissini kamuoyuna yansıtıyor. Bugünkü ilk değişikliği de golü yedikten sonra yaptı. Adama sorarlar, hocam neyi bekliyorsun diye?

Kenarda Oğuzhan var, Montero var, Gökhan Töre var. Oyuna sokacak oyuncum yok bahanesi de sunamazsın. Burası Beşiktaş ve risk almak gerekiyorsa risk alacaksın korkaklığa lüzum yok.

Beşiktaş eğer ki şampiyonluk yarışında kalmak istiyorsa yapması gereken en önemli şey teknik ekibin kendine gelmesidir. Aksi takdirde saha içi istediği kadar iyi olsun. Bu takımdan bir şey olmaz….


Tüm Spor içeriklerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Abone Ol 

Fatih Davut Ejder

8 Ocak 2000’de doğdu. Küçüklüğünden beri bir şeyleri anlatmaya ve sunmaya meraklı, Hukuk Fakültesi öğrencisi, aynı zamanda da açıktan Sosyoloji Bölümü okumakta. Beşiktaş semtini çok seviyor ve hâlinden anlayacağınız sıkı bir Beşiktaşlı.