YILBAŞI DERLEMESİ – SPECTER MEDYA HABER

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 3 Dakika ∎

Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan “Yılbaşı Derlemesi” Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

YENİ YILA EXXEN İLE MERHABA

1 Ocak 2021’de yayın hayatına başlayan Exxen, Acun Ilıcalı’nın en yeni projesi olarak aylar önce gündeme gelmişti. Netflix ve Blu TV ile eş değerde olan Exxen’in toplam maliyeti 900 milyon TL olarak duyuruldu. Buna bir de yayınlanacak dizi ve programların neler olacağı eklenince beklenti daha da arttı. Haluk Bilginer, Burcu Esmersoy, Feyyaz Yiğit, Zeynep Bastık, Tolga Çevik ve daha onlarca ünlü oyuncu, sunucu, şarkıcı, sporcuları izleyebileceğiniz Exxen’in aylık reklamlı ücreti 9.90TL olan açıklandı. Platform ilk haftasında binlerce kullanıcı tarafından ilgiyle karşılandı. Fakat şikayetler de gecikmedi. Üyelik iptali yapmak isteyen kullanıcılar için bir seçenek bulunmaması sosyal medyanın gündemine düştü. İlerleyen günlerde ne gibi değişiklikler olacak merakla bekliyoruz.

YENİDEN EKRANLARA DÖNEN OYUNCU SAÇLARINDAN VAZGEÇTİ

Geçtiğimiz aylarda Korona virüsü yenen Tom Hanks, çekilen bir Elvis Presley filmi için saç ve sakalını keserek kısa süreli şok yarattı.

BBC yayını The Graham Norton Show’un yeni yıl programına katılan Tom Hanks, yer alacağı yeni filmde Elvis Presley’in menajeri Tom Parker’ı canlandıracağını duyurdu. Programa şapkası ile katılan oyuncu şapkasını çıkarınca yeni imajıyla herkesi şaşırttı.

YENİ YIL YİNE ŞİDDET

Sağlık çalışanlarının önemini daha iyi kavradığımız pandemi döneminde, onlara karşı şiddet hiç hız kesmedi. İzmir’de bir doktorun kafasını taşla yaralayan şahıs serbest bırakıldı.

YENİLGİ GİBİ FIRSATÇILIK DA BÜYÜK!

Karabağ Savaşı’ndan büyük yenilgiyle ayrılan Ermenistan, hükümet başkanı Paşinyan’ı hain ilan etmişti. Bunun üzerine Paşinyan, Türkiye’ye yönelik ambargolar uygulanacağını ve bu ürünlerin İran’dan alınması için anlaşmaya varıldığını açıkladı.

DEPREMLER YENİ YILDA DA HIZ KESMİYOR!

Deprem

Geçtiğimiz yıl birçok kez deprem haberleri aldığımız Elazığ’dan yeni yılda da sallantı haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

ÇİN ASKERLERİNİN YETKİLERİNİ ARTTIRIYOR

1 Ocak’ta yürürlüğe giren Ulusal Güvenlik Yasası’na göre askeri politikalar oluşturma sürecinde Devlet Konseyi’nin rolü azaltılırken, bu alanda karar verme yetkileri CMC’ye devredildi.

İHA KATKILARI BİTMİYOR!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yeni raporuna göre artık insansız hava araçları tarım ilaçlamada kullanılabilecek. drone ve İHA’lar ruhsatlandırılacak ve gerekli izinlerin alınması ile tarımda yeni bir süreç başlayacak.

Boğaziçi

BOĞAZİÇİ’NE ATANAN REKTÖR İSTENMEDİ!

Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanması, öğrenciler tarafından tepki topladı.

AKP’de birçok görevler üstlenen ve 3.kez rektör olarak atanan ( İstinye ve Haliç Üniversitesi) Melih Bulu, açıklanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör yapıldı. Atamaya tepki gösteren öğrenciler, “Demokratik süreçleri tanımadan atanan yandaş rektörleri kabul etmiyoruz” açıklaması yaptı.

Fahrettin Koca

BAKAN KOCA AÇIKLADI:MUTASYONLU VİRÜS TÜRKİYE’DE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada İngiltere’den Türkiye’ye gelmiş olan 15 kişide yeni tip mutasyona uğramış virüs tespit edildiğini aktardı. Bu durumun ardından Türkiye ve İngiltere arasındaki uçuşlar geçici olarak sınırlandırıldı.

Mutasyonlu virüsün Covid-19’a göre %70 daha hızlı bulaşabildiği ve gençleri etkilediği açıklanmıştı.

KADINLAR ÖLÜYOR: 2021’İN İLK ÜÇ GÜNÜNDE ÜÇ KADIN CİNAYETİ

Yeni yılın ilk üç gününde üç kadın çeşitli bahanelerle öldürüldü.

Bursa’da Selma Taşkömür dini nikahlı eşi Fahri K. tarafından bacaklarından vuruldu. Hastaneye kaldırılan kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gözaltına alınan Fahri K. emniyetteki ifadesinde “Başkasına gitmesin diye bacaklarından vurdum.” ifadesini kullandı.

İkinci kadın cinayeti haberi Muğla Bodrum’da yaşayan 25 yaşındaki Kristina Novytska, evinde elleri bağlanmış ve başına poşet geçirilmiş şekilde ölü bulundu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kırşehir’de iddialara göre zorla evlendirilen Vildan İnce, sevgilisi Osman Çelik ile anlaşarak kaçtı. Durumu öğrenen aile barışmak bahanesiyle çifti eve davet etti. Çiftten haber alınamayınca Osman Çelik’in ailesi durumu polise bildirdi. Yapılan incelemede Vildan İnce’nin ailesinin çifti öldürdüğü ve cesetlerini boş bir araziye gömdüğü ortaya çıktı.


Specter Medya Haber Ekibi tarafından hazırlanan “Yılbaşı Derlemesi” Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen gelişmeler.

Tüm haber içeriklerimize anında ulaşmak için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Specter Medya Haber Ekibi

Specter Medya Haberleri Fatih Davut EJDER ve Elif AKÇA tarafından hazırlanmaktadır.