TRABZONSPOR – FENERBAHÇE MAÇ SONU DEĞERLENDİRMESİ

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 1 Dakika ∎

Fenerbahçe 27. hafta mücadelesinde deplasmanda Trabzonspor ile karşılaştı.

Şampiyonluk mücadelesini yakından ilgilendiren maça Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor sahaya çıktığı 18 maçta sadece 1 defa yenilerek kazanma alışkanlığı edinmiş şekilde gelirken Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe ise son 4 maçta aldığı 3 mağlubiyetle kara bulutlar eşliğinde geldi. Fenerbahçe sanılanın aksine oldukça sakin ve bir o kadar akıllı oyununun sonucunda 1-0’lık skorla 3 puandan daha fazlasını kazanırken maçın da daha çok Fenerbahçe ile Uğurcan arasında geçtiğini söyleyebiliriz.

Ferdi’nin kaptığı ve Pelkas’ın bitirdiği pozisyonda oyuncular bireysel yeteneklerini sergilerken aynı zamanda da maçın skorunu tayin ettiler. Lakin bu pozisyonun temelinin Erol Bulut’un oyun içi değişikliklerine dayandığını belirtmek isterim. Hem Mesut’un oyundan alınması hem de Ferdi’nin oyuna girmesi bu pozisyonun temelini oluşturmuştu. Ayrıca Erol Bulut’un ilk onbir tercihinde yaptığı köklü değişikliklerin de maçın kazanılmasında önemli rol oynadığını ekleyelim. Son dönemde eleştirilerin hedefi olan Erol Bulut, zamanında yardımcılığını yaptığı Abdullah Avcı ile girdiği bu taktik savaşını kazanarak bir nebze rahatlamış gibi görünüyor.

Fenerbahçe bu sonuçla zirve ile arasındaki puan farkını korurken en yakın rakibi Trabzonspor ile arasındaki puan farkını 6’ya çıkarmış ve bunun yanı sıra üzerindeki kara bulutları bir süreliğine dağıtarak 3 puandan çok daha fazlasını kazanmış oldu.

Abone Ol