Yazarlarımız

YAZARLARIMIZ

Alper ÜRÜNDÜ

Alper Üründü, 10 yaşındayım. Toki Avrupa Konutları Ortaokulunda okuyorum. İlgi alanım olan spor alanında haberler yazıyorum. Evde sıkıldığımız bugünlerde güzel vakit geçirmemi sağladığı için Specter’da yazıyorum. Bana da ufak bir uğraş oluyor.

 

Asude ADIGÜZEL

Asude Adıgüzel, İstanbul Medipol Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik 4. Sınıf öğrencisiyim. Mesleğime adım adım yaklaştığım bu süreçte, hayatımızın her an içinde olan beslenme ve sağlıklı yaşam ile ilgili doğru ve güncel içerikleri Specter Medya aracılığıyla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

 

Berktuğ ÖZTÜRK

Berktuğ Öztürk, 22 yaşındayım. Çukurova Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi öğrencisiyim. Eğitimci olduğum için eğitim, eğitim yönetimi ve okul öncesi alanlarında; ilgim olduğu için ise sosyoloji ve psikoloji alanlarında yazılar ve edebi içerikli yazılar yazıyorum. Slogan edindiğim, karşılık bulduğuna inandığım “Vefa, vicdan, içtenlik.” çerçevesinde duygu ve düşüncelerimi, bunu yansıtabildiğim bir çatı olduğu için Specter Medya’da yazmaktayım.

 

Buse AYYILDIZ

Buse Ayyıldız, 20 yaşındayım. İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Specter Medya’da yalnızca tek bir alanda yazmayı değil, birden fazla alanda araştırma yaparak yazılarımı paylaşmayı hedefliyorum. Burada içerik üretmek için gerekli araştırmaları yaparak bilgi donanımımı artırabileceğim ve yazma yeteneğimi geliştirebileceğim. Specter Medya’nın ilerleyen zamanlarda tasarım, sosyal medya gibi alanlara da yönelebileceğim bir platform olduğunu düşünüyorum.

 

Dilara Ahsen ÖZKAN

Dilara Ahsen Özkan, 21 yaşındayım. Acıbadem Üniversitesinde Sosyoloji, İstanbul Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini okumaktayım. Specter Medya’da sosyoloji alanında yazılar yazmaktayım. Specter Medya’da hem kendi yorumlarımı hem de öğrendiğim bilgileri sunmayı seviyorum. Birçok farklı alanda yazılar üretilen bir platform olmasından dolayı, çoğu konu hakkında bilgi verici içeriklerin olduğunu düşünmekteyim. Bu yüzden Specter Medya, hem kendimi geliştirebileceğim bir platform hem de öğrenmeye devam edebileceğim bir alan oluşturuyor.

 

Dilara KURT

Dilara Kurt, 24 yaşındayım. Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. Mustafa Kemal Lisesinden mezunum. Specter Medya’da ürettiğim içerikleri tamamen bir alana bağlı kalarak değil, ilgimi çeken konular hakkında yazıyorum. Genel olarak psikoloji üzerine yazılar yazıyorum diyebiliriz. Kendimi geliştirmek, farklı konular hakkında bilgi sahibi olmak ve bunları ilgisini çekenlerle paylaşmak için Specter’da yazıyorum. Belki birilerine farklı bakış açıları sunmakta yardımcı olabilirim. Mesleğim açısından yazmanın ne denli önemli olduğunu biliyorum, kendimi geliştirmek için Specter’da bir fırsatım var.

 

Ebrar İŞLEYEN

Ebrar İşleyen, 20 yaşındayım. Marmara Üniversitesinde Hemşirelik öğrencisiyim. Specter Medya’da yazı yazmaya dair ilgili olduğum ve üretmekten zevk aldığım deneme, şiir, sohbet tarzında içerikler üretiyorum. Kendimi, bana ait olan duyguları ve düşünceleri; farklı insanlara ulaştırabileceğim kaliteli bir platform olduğu için Specter Medya’da yazıyorum.

 

Elif AKÇA

Elif Akça, 19 yaşındayım. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk ve Sosyoloji bölümlerinde okuyorum. İlgi alanım olan siyaset, hukuk, dış politika ve mülteciler ile ilgili konuları baz alarak Türkiye ve dünya gündeminde yer alan konular hakkında günlük kısa haberler yazıyorum. İçimdeki üretme isteği, bunu birileriyle paylaşma isteğini de beraberinde getiriyor. Ayrıca merak ettiğim konularda yaptığım araştırmalardan edindiğim bilgileri diğer insanlarla paylaşmayı seven biriyim. Yazmak benim bu paylaşma ihtiyacımı gideriyor ve Specter Medya’da buna alan buluyorum.

 

Elif ÜRÜNDÜ

Elif Üründü, 20 yaşındayım. İstanbul Ticaret Üniversitesinde hukuk okuyorum. İlgi alanım olan sanat ve severek okuduğum hukuk alanında yazılar yazıyor, Specter aracılığıyla bunları paylaşıyorum. Özgün ve bağımsız bir medya olduğu için ve ekibinin kalitesine güvendiğim için Specter’da yazıyorum.

 

Fatih Davut EJDER

Fatih Davut Ejder, 8 Ocak 2000 tarihinde Çorum’da doğdum. 20 yaşındayım. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü açıktan okumaktayım. Specter Medya’nın kurucusuyum ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim. Specter Medya’da ürettiğim içerikler daha çok spor, hukuk ve blog kategorisine ait. Specter Medya YouTube kanalındaki Specter Spor, Sorularla Hukuki Düşünce programlarını hazırlayıp sunmaktayım. “Din Bu Mudur?” adlı programın da moderatörlüğünü yapmaktayım, aynı zamanda Poadcast kanallarımızda Tek Kişilik Hitabet adlı bir programım bulunmaktadır.

 

Fatma Nur CAN

Fatma Nur Can, 22 yaşındayım.İstanbul Kültür Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Okuduğum bölüm ve ilgi alanım olması sebebiyle sağlıklı yaşam başlığı altında yazılar yazıyor ve Specter aracılığıyla yazdıklarımı paylaşıyorum. Specter, kendimi özgürce ifade edebilmemi sağlıyor. Bu ekibe dahil olmaktan ve burada yazıyor olmaktan çok mutluyum. Bizim ekipte müthiş tatlı insanlar ve bir aile ortamı var.

 

Firdevs ATÇEKEN

Firdevs Atçeken, 20 yaşındayım. İstanbul Ticaret Üniversitesinde hukuk okumaktayım. Hali hazırda Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölümüyle çift anadal yapmakta ve İstanbul Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım. Ağırlıktan kurtulma arzusu olarak da gördüğüm düşüncelerimi yazarak paylaşma uğraşımı, samimiyeti ve tarafsızlığından ötürü Specter’da gerçekleştiriyorum.

 

Gizem BOZYEL

Gizem Bozyel, 21 yaşındayım. İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümünde okuyorum. İlgi alanım ve okuduğum bölümle alakalı olan yazılım, siber güvenlik, teknoloji alanlarında yazılar yazıyorum ve Specter aracılığıyla paylaşıyorum. Öğrenciler olarak toplu bir şekilde ilgi alanlarımıza yönelik Specter’da içerik üretmenin güzel olduğunu düşünüyorum ve buna destek olmak istiyorum.

 

Nidanur TURGUT

Nidanur Turgut, 20 yaşındayım. Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde okuyorum. Hep hayalim olan bu bölümü severek okuyor ve araştırıyorum. İnsan gereksinmelerinin başında gelen beslenme bilimi hakkında güncel ve bilimsel makaleler ışığında yazılar üretiyorum. Specter Medya’da yazmamın sebebi ise özgün ve güvenilir bir şekilde üretmiş olduğum yazılarımı geniş bir okuyucu kitlesine ulaştırmamı sağlaması.

 

Oğuzhan DAŞTAN

Oğuzhan Daştan, 24 yaşındayım. MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyorum. Genel itibari ile akademik eğitimim dışındaki -buna rağmen akademik alanıma ayırdığım vakitten daha çok vakit ayırdığım-  felsefe, tarih ve psikoloji alanlarında yazıyorum. Bildiklerim ve öğreniyor olduklarım benim herkese ödemem gereken borçlarım, bu borçlarımı en özgür biçimde ödemek istediğim için Specter Medya’da yazıyorum.

 

Refia GÜNER

Refia Güner, 21 yaşındayım. İstanbul Medipol Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik 4. Sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda sağlık yönetimi ile yandal yapıyorum. Diyetisyenlik alanında takip ettiğim eğitim programları, güncel yayınlar ve yapmış olduğum stajlar ışığında kendimi geliştirerek öğrendiklerimi Specter Medya aracılığıyla paylaşıyorum.

 

Semiha KARAGÖZ

Semiha Karagöz, 20 yaşındayım. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2.sınıf öğrencisi olarak öğrenim görmekteyim. İlgilendiğim, merak ettiğim, araştırdığım, izlediğim ve üzerine düşünmeyi sevdiğim konularda yazıyor ve Specter Medya aracılığı ile paylaşıyorum. Farklı, özgün ve sofistike kişilerin ve fikirlerin bulunduğu bir platform olarak nitelendirdiğim Specter Medya bünyesinde yazı yazmak, yazılanları okumak ve üzerine düşünmek yaratıcılığımı tetiklediği, beni geliştirdiği ve bana ilham verdiği için burada içerik üretiyorum.  

 

Sevdenur ÖRSDEMİR

Sevdenur Örsdemir, 19 yaşındayım. MEF Üniversitesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık okuyorum. Lisans eğitimini almakta olduğum psikoloji biliminin sunmuş olduğu verileri esin kaynağı olarak kullanıp, bireyi etkileyen ve ona anlam katan muhtelif konuları mercek altına almakta ve bu içerikleri Specter Medya aracılığı ile paylaşmaktayım. Specter Medya’nın yazar kadrosu adı altında yapmış olduğum çalışmalarla, yaşadığımız çağın temel becerilerinden olan; medya okuryazarlığı, eleştirel düşünme, işbirlikçi çalışma sorumluluğu ve yazılı iletişim becerilerini deneyimleyerek öğrenme imkânına sahip olmaktayım. Bununla beraber bilgiye ulaşım, analiz ve sentez süreçlerinde akademik gelişimime katkı sağlamaktayım.

 

Veysel DEMİREL

Veysel Demirel, 20 yaşındayım. İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik-Bilgisayar Bilimleri ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Felsefe öğrencisiyim. İlgili olduğum ve hayatımın birer parçası haline gelen “Bilişim” ve “Sanat” başlıklarında içerikler üretiyorum.

 

Yasin DURMAZ

Yasin Durmaz, 21 yaşındayım. İstanbul Ticaret Üniversitesinde Hukuk Fakültesinde okuyorum. Yıllardır ilgiyle takip ettiğim, seyrettiğim ve kimi zaman etkin olduğum spor alanında Galatasaray hakkında yazıyor ve Specter Medya aracılığı ile yazdıklarımı paylaşıyorum. Specter Medya fikirlerimi yansıtabilmem adına benim için ilk adım oldu. Öncesinde böyle bir hedefim olmamasına rağmen, gelen istek üzerine güzel bir iş çıkarabileceğime inanarak bu yola girdim ve bu yüzden de Specter Medya’da yazıyorum.

 

Yusuf DURSUN

Yusuf Dursun, 21 yaşındayım. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde Hukuk ve Türkçe Öğretmenliği okuyorum. Özel ilgi alanım olduğu için edebi düz yazı ve şiir yazıyorum, bazı bazı hukuk üzerine yazılar yazıyorum. Kuruluşuna şahitlik ettiğim, gençler olarak bir şeyler üretme arzusunda olan bir kuruluş olması sebebiyle ve çorbada bir tutam bizim de tuzumuz olsun diyerek yazdıklarımı Specter aracılığıyla paylaşıyorum.

 

Zeynep Melike ÇARPAR

Zeynep Melike Çarpar, 20 yaşındayım. Biruni Üniversitesinin Beslenme ve Diyetetik Bölümünde okuyorum. Altunizade Oğuz Fen Bilimleri lisesinden mezunum. Specter Medya bünyesinde, lisans eğitimini aldığım sağlığın bir bilim dalı olan beslenme ve diyetetik alanını kapsayan güncel ve bilimsel yazılar üretiyorum. Hayatımızın büyük bir kısmını oluşturan beslenme faaliyetimizdeki bilinçsizlik ve yanlışları düzeltmek veya besinler konusunda insanları aydınlatmak için daha fazla okuyucuya ulaşabileceğim bir platform olması sebebiyle Specter Medya ailesinde yer alıyorum.

 

Zihni ZENGİN

Zihni Zengin, 21 yaşındayım. Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde okuyorum. Elektrik/Elektronik, tarihte tanınmış kişiler gibi ilgim olan ve merak ettiğim konularda içerik üretiyorum. Specter Medya’da yazmamın sebebi merak ettiğim konuları araştırma ve paylaşma isteği. İkinci olarak alanım ile alâkalı bilgileri paylaşmak ve takipçilerin bu bilgiler ile ilgili az da olsa fikirlerinin olmasını sağlamak.