YORGUN ASLAN LİGDE KAYIP

Abone Ol 

∎ Tahmini Okuma Süresi: 1 Dakika ∎

Yenişemeyenler

   Maçı büyük umutlarla bekleyen Galatasaray taraftarı kısmen hayal kırıklığına uğradı. 11 günde 4 resmi maça çıkan oyuncuların yorgun oldukları göze çarptı. Yoğun takvim, hücumda bazı alternatifi olmayan isimlerin formsuz olmasına sebep oldu. Yaklaşık 3 günde bir maça çıkan oyuncular sahada istenileni veremedi. Yeteri kadar dinlenen ve maça hazırlanma imkânı bulan Fenerbahçeli oyuncuların maç boyunca diri kalmaları Galatasaraylı oyuncuları fazla zorladı. Buna rağmen kalesinde sadece bir tane isabetli şut gören Galatasaray’da, Fatih Öztürk için rahat bir maç oldu. Fazla zafiyet göstermeden girdiği az pozisyonlardan tehlike oluşturdular. 

Hücumdaki Kargaşa

   Galatasaray adına sahadaki en kötü nokta, takımın üretkenlik seviyesinin ortalamanın altında olmasıydı. Saracchi’nin yokluğunda Linnes’ten yeterli desteği almayan Arda, Gökhan ve Deniz duvarıyla karşı karşıya kaldı. İlk derbi heyecanının baskısı altında kalan Emre Kılınç, sahada yokları oynadı. Belhanda ve Feghouli ise hem yorgunluk hem de orta sahadaki yoğun baskıya maruz kalınca etkisiz bir performans gösterdiler. 

   Fatih’in aslanları şimdi Avrupa yolunda. Efsanevi kurucumuz Ali Sami Yen’in de dediği gibi “Türk olmayan takımları yenmek” amacı ile yürü bu yolda şanlı Galatasaray. 

   Yolunuz Açık Olsun Aslanlar!

Abone Ol 

Yasin Durmaz

Henüz 21’inde, hukuk yoluna düşmüş sıradan bir insan. Armaya sevdalanmış bir Galatasaraylı. Kendi halinde, sıkı bir dost, biraz iyimser ve hedefleri olan bir genç.